TTNET Packet Loss Sorunu

Daha fazla  
Evet arkdaşlar 3 ay dolmadı ki TTNET yeni bir arıza vermesin. TTNET sayesinde internetin tüm arızalarını gördüm. Duymadıklarımı duydum bazılarını kendimce çözdüm bazılarını kanıtladım ve teknik ekiplere bile öğrettiğim oldu. Bu konumuzda packett loss yani paket kaybı. Bildiğiniz gibi internette veriler paketler halinde gidip gelir, bu veriler sağlıklı bir şekilde gidemediği duruma packett loss denir. Benim sorunum 5 gün önce başladı, pingim gayet normal, hız testleri de gayet normal eski ayarında, internet sayfalarında gezinirken sorun olmuyor. Oyunlarda da pek birşey anlamadım ama Team Speak 3'de sesler sürekli kesik kesik geliyor ve anlık düşmeler oluyor. Video izlemeye çalışırken aşırı şekilde takılmalar oluyor. Ve müdahale edene kadar düzelmiyor. İşin kötü yanı beşinci günde şikayetlerim tavan yapmaya başladığında evime kadar gelen teknik ekibin durumdan bir haber aval aval paket kaybı nedir diye bana bakması. Durumu izah ettim ekte resimde arızanın nereden kaynaklandığını gösterdim ama adamlar anlamadıkları için sadece baktılar yorum bile yapmadılar ve port değişebileceğini söylediler ve sanırım değişti ama benim sorunum hala düzelmedi. Türk tele kom dan gelen e posta'da hat değerlerinin incelenip kendi sınırları içinde arızanın olmadığı ve arıza kaydımın kapatıldığını bildiren bir e posta aldım yani buraya kadarmış adamlar ilgilenmiyor çözüm için mücadele eden kullanıcı oluyor, dağıtıcı değil. Bu sorunun üstesinden nasıl geleceğini başka bir bilen varsa bana da yardımcı olsunlar.

Ekte resimde görüktüğü gibi sorun türktelekomun sağlayıcılarında olduğu gözüküyor. Eksiğim ya da yanlış bildiğim varsa düzeltilsin lütfen.

www.google.com.png packett loss.png

arkadaşlar sorun medem den kaynaklı çıktı modemin marka modelini paylaşıyorum yarın yine aynı sıkıntıya düşen olursa yardımcı olmak için.
ASUS DSL-N14U

Dosya Ekleri

• 2_d.jpg
    2_d.jpg
    525,5 KB · Görüntüleme: 248
Yanlış bildiğin var. Öncelikle Google ile bağlanırken ortalama ping 41 ms diyor ve paket kaybı gözükmüyor. Ara routerlar kendilerine gelen ICMP paketlerini güvenlik için engellemeleri normaldir Sen bu testte Google değil oyun sunucusuna test yap ki aradaki problemi daha iyi görelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı