TTNET Saçmalığı

• Konuyu başlatan Barış Şentürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 4B
Ben bunu pek anlayamadım. Kaç gösteriyor hız.
Ekran Alıntısı.PNG

Buralardan bende fazla anlamıyorum ama anlayan arkadaşlar vardır. İlk attığın yerde sanırım yazıyor en atta . Şu anda 9mb geliyor yani sana 1 düşüğü gelir 8mb alabileceğin hız , max hızda 13mb oda 12 mb olarak gelecektir sana yani en fazla 12 mb alabilirsin. Ttneti arayıp böyle söyle .

Bende de 16 yazıyor ama 13-15 arası alıyorum genelde değişiyor. Dediğim gibi sen ara ttneti kesin konuş iste baktım modeme 13 verebiliyorsunuz bana gibisinden kesin konuş arıza kaydı bırak çözülür büyük bir ihtimal.

Arkadaşlar paketinizi değiştirmeden önce ulaşılabilir hızınıza ve hat zayıflama değerlerine bakın. Telefon kablonuzu fazla uzun tutmayın. Bakmadan geçip sonra firmaları öyle böyle lanet okumayın. Burda ttnet veya herhangi bir iss yi savunmuyorum. Fakat biliçsiz davranışlar yüzünden sizlerde sorun yaşıyorsunuz. Sizi arayıp 16 mbit e geçirelim diyorlar bi miktar fark ödeyerek sizde daha hızlı olucağını düşünüp onaylıyorsunuz. Sonra kopuyor net gidiyor santral desteklemiyor falan filan sıkıntılar yaşıyorsunuz. İlk önce ulaşılabilir hızınızı 3-4 gün takip edin ondan sonra paketinizi yükseltin. 16 mbit bir hattın sağlıklı çalışabilmesi için ulaşılabilir hızın en azından 21-22 mbit olması gerekiyor. 8 mbit hattın ise en azından 14-15 mbit ulaşılabilir hız gerekir. Umarım yardımcı olmuşumdur.

@cadance, ben öncesinde 8Mb/s kullanıyordum, bana Ttnet tarafından 16Mb/s a çıkaralım teklifi geldi. (Bulunduğum bölgede de 16Mb/s destekliyormuş)
Bende kabul ettim ve yaklaşık bir senedir de kullanıyordum.

Bundan yaklaşık 3 ay önce bana sunulan 16Mb/s oldu 4Mb/s, Ttnet'i 5-6 kere belkide daha fazla aradım, bana altyapıda sorun olduğu ve bu sorunu en kısa sürede çözüleceği söylendi...
Ne yazıkki bu möbarek sorun 3 aydır bir türlü çözülmedi.

Haliyle benim bu durumda Ttnet'e de Ttnet'i savunan adama da Lanet okumam kaçınılmaz oluyor.:kızgın:

Bendede ttnet vardi. Ayni sacma sapan adamlar ile ugrasiyordum. Superonline aradim fiber icin. Sizin binada yok felan dedi. Pesinde durdum. 7 ay ugrasdim. Adamlar geldi mahalleyi kazma kürek kazip kablolari binaya cekip dayrenin icine girdi. Hepsi bedava. Sonra bide ttnetden simdi cikarsam cezasi var fark ödemem gerek felan dedim. Sorun degil dediler o fark gelince bize yönlendirin dediler. 250tl para cezasi geldi. Türkcell karsiladi. Simdi ise 100mbit süperonline fiber var. Ttnet kadar bir sacma sirket görmedim hayatimda. Binanizda fiber kablo yoksa yönetmenle görüsüp herkesden imza alin fiber istiyoruz diye. Ozaman geliyorlar. Ama imza cakan fiber almak zorunda degil. 30kisi imza atsin sadece sen taktir sorun yok.

Ben müstakil evde oturuyorum ve oturduğum alan geniş ama hep müstakil fazla aile yok o yüzden pek yanaşmıyorlar.

Arayip dur.. Bölge sorumlusuna git konus. Bende öyle yaptim. Adam artik her geldigimde cay yapmaya basliyordu. Rahat birakmadim. Devlet onlara mesela senede 2000km kazma hakki veriyormus. Onla idare etmeleri zorundalarmis. Haftada bi ara ve büyük bir süperonline dükkanina gidip konus. Sonunda kesin yapararlar. Pesinde kalirsan olur. Süperonline servisleri süper. ise basladilarmi ari gibi calisip kabloyu hemen cekip hallediyorlar. Ttnet den kurtulmaya bak sen. Sade istehinle isle baslama surecleri ugrastiriyor. Oda iste plan proje ile bagla. Bende su an 99tl ye 100mbi fiber var bir sene oldu. Bikere bile hizim düsmedi. 250gb kota var. Ve her internet hiz testinde 92-98 gösteriyor. Gelen modemin arkasinada ac router taktinmi bu hizi wifi üzerindende görebilirsin. Asus rt-ac87u ile ben wifi üzeri iphone 6 plus ile 80-90 görüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı