TTNET seviyesiz müşteri hizmetleri

RotRot

Kilopat
Daha fazla  
4 gündür internetimde kopmalar meydana gelmekte. Cuma günü aradım bugün geldiler. Gelen ilk arkadaş kablolara baktı benim kendi ellerimle yaptığım ve 1 yıldır sapasağlam olan kabloyu söktü sonra yarım saat yapamadı. Sarı bir cihazla internet ime baktı. Oldu dedi gitti. Gittikten 10 DK. sonra internet kopmaları devam etti. Bir daha aradım TTNET i daha üst kademede bir teknik destek ekibi yakındalarmış geldiler. Benim laptop'u aldılar. İnternete bağlanamadılar bir sorun gider diyemediler ben dedim. Yok bilgisayarınızda virüs var dediler. Yok dedim. Siz format atın dediler. Neyse dedim internet kopmalarının sebebi bu PC değildir herhalde dedim. "hattınızda sorun yok modem sürekli kendini resestliyor" dedi bende bunun üstüne 16 Mbit internetimde neden 3-4 Mbit alıyorum dedim sen onuda aldığına dua et dediler. Peki altyapıyı düzeltirler mi dedim 10 sene daha beklersin dediler ve çekip gittiler. Bu nasıl bir hizmet kalitesidir bu nasıl bir vicdandır? Türkiye'nin en köklü firmasıyız diye geziyorlar madem en köklüsün neden altyapı rezalet ? Neyse ben sinirle konu dışına çıkmayayım internet kopmadan :) Adamın dediği olabilir mi modem değiştirsem fayda eder mi kesilmeler son bulur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen kardeşim banada 6 ay yaz inidirim dediler ve 36 tl 6 ay kullanıcaksınız dediler ikinci ayda tek fatura 97 tl geldi çok sinirlendim bir kaç gün sonra interneti kapattırıp başka internete geçicem

İnternet kopmalarının genelde modem ve ya bilgisayar ile alakası yok. Sizin adamları çağırdığınızda yapmanız gereken birden fazla modem ve bilgisayar ile denediğinizi kanıtlamak. Çamur atmaya kalkarsa buyur bunla dene demek. Ben evde yokken bir de baktım modemi değiştirmiş gitmişler. Verdikleri dandik modeme taahhüt vermiş olduk. Bazen sadece dediğiniz cihazı kabloya takıp sorun yok diye gidiyorlar. Her şeyi ispatlasanız bile hattınıza çamur atıyorlar. Sorun varsa niye dönem dönem sıklıkla kopmalar başlıyor. Bazen hiç kopmuyor bazen kopmaya başlıyor saatlerce kopmalar sürüyor. Size gelenler kabul etmiş sorun tamamen altyapıdan kaynaklanıyor. Sunucu size uzaksa veya gerektiğinden fazla yoğunsa kopmalar başlıyor. Benim kopma sorunlarım genelde hafta sonları oluyor. Bu durumdan en fazla kendileri kaybediyor. Kalitesizlik yüzünden hızlı internet alamama ve AKK olayı olmasa belki üst seviye internet paketlerine geçip daha fazla ücret kazandıracağım. Ama şu anki haliyle hem kalitesiz bir internet alıp hem de bir hafta içerisinde 3mbite sabitlenmek gereksiz. Kuzenimin interneti hızlı olduğu için çok kopma sorunları yaşıyor. Ona verdiğim tavsiye kopma başlarsa AKK'sını aş 3mbite sabitlen kopma durur.

Bir dostunuzun vs laptopunu alın, onunla da deneyin. Bir süre sizde kalmasını isteyin ve onları yine çağırın. Yine aynı şeyleri yapın, ancak tek bir farklılık, telefonunuzdan adamlar içeri girer girmez ses kaydını başlatın ve sürekli her sesi alacak şekilde tutun. Eve girdiklerinde isimlerini de sorun. Sonuçta muhatap alacağınız insanların isimlerini bilmek durumundasınız. Hiçbirşey diyemezler, eğer ses kaydında 2 tane farklı bilgisayarla denemenize rağmen pc ye laf atmaya çalışırlarsa, kendileri rezil olurlar. Size yaptıkları en küçük saygısızlıkta, ukala bir konuşmada, hemen savcılığa gidin tazminat davası açın. Sorunu altyapıya atarlarsa siz bana bu hızı temin edeceğinizi, kopma vs sıkıntıların olmayacağını söylediniz ama şuan bu sıkıntıları yaşıyorum ve çözüm bulamıyorsunuz diye sesli bir şekilde söyleyin. Eğer birşey yapamayız derlerse direk savcılığa, hiç durmayın. Artık insan yerine koymanın bir anlamı yok bunları, ya döveceksin, ya söveceksin. Bu işler böyle Türkiye'de maalesef.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı