TTNET sözleşme feshi

Anillelele

Kilopat
Daha fazla  
Uzun süredir TTNET kullanıyorum fakat şu sıralar internet sağlayıcımı değiştirmeyi düşünüyorum. TTNET ile görüştüğümde 2022 yılının ocak ayına kadar taahhüt olduğunu ve cayarsam 245 TL ödemem gerektiğini söylediler.

Tüketici koruma Kanunu'nun 52. maddesinin 4. fıkrasında ise şöyle diyor "tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir.

Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez" bu maddeye dayanarak herhangi bir ücret ödemeden sözleşmemi fesh edebilir miyim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
12 aydan uzun sözleşmelerde hatırladığım kadarıyla bu oluyordu.
Ancak burada eksik bir bilgi var. 24 ay sözleşme yapılmış diyelim. BTK diyor ki bizim şartlarımız şu dönemlerde yenileniyor ve güncelleniyor. Sen bundan kaynaklı 12 aydan daha fazla bir aboneyi kendinde zorla tutamazsın diyor.

Tutmak istiyorsan eğer abonelik sonrası (kalan 12 ay için) abonenin aktif paketi daha az fiyata satışa sunulmuşsa eğer o fiyata düşürmek zorundasın diyor. Bunu yapmıyorsan eğer tüketici istediği gibi cayma bedeli ödemeden gider diyor.

BTK şartlarına göre hiçbir firma 12 aydan daha fazla abonelik sözleşmesi yapması yasal değil diyor gerekli kaynakları ve sebepleri belirterek.

12 aya kadar olan sözleşmelerde ise cayma bedeli ödeniyor. Ancak belirlenmiş şartlar ve haklar sonucunda en düşük bedeller yansıtılıyor.
24 aylık bir sözleme aboneliğinde 12 doldurulmuşsa eğer cayma bedeli diye bir durum ortada kalmıyor.

Yanlışım varsa düzeltin. Ben bu şekilde biliyorum.

YouTube üzerinde bir tane video vardı araştırın bakın. BTK yetkilisi birinci ağızdan konuşuyor.

12 aydan uzun sözleşmelerde hatırladığım kadarıyla bu oluyordu.
Ancak burada eksik bir bilgi var. 24 ay sözleşme yapılmış diyelim. BTK diyor ki bizim şartlarımız şu dönemlerde yenileniyor ve güncelleniyor. Sen bundan kaynaklı 12 aydan daha fazla bir aboneyi kendinde zorla tutamazsın diyor.

Tutmak istiyorsan eğer abonelik sonrası (kalan 12 ay için) abonenin aktif paketi daha az fiyata satışa sunulmuşsa eğer o fiyata düşürmek zorundasın diyor. Bunu yapmıyorsan eğer tüketici istediği gibi cayma bedeli ödemeden gider diyor.

BTK şartlarına göre hiçbir firma 12 aydan daha fazla abonelik sözleşmesi yapması yasal değil diyor gerekli kaynakları ve sebepleri belirterek.

12 aya kadar olan sözleşmelerde ise cayma bedeli ödeniyor. Ancak belirlenmiş şartlar ve haklar sonucunda en düşük bedeller yansıtılıyor.
24 aylık bir sözleme aboneliğinde 12 doldurulmuşsa eğer cayma bedeli diye bir durum ortada kalmıyor.

Yanlışım varsa düzeltin. Ben bu şekilde biliyorum.

YouTube üzerinde bir tane video vardı araştırın bakın. BTK yetkilisi birinci ağızdan konuşuyor.
Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.Başka bilgisi olan var mı konu hakkında?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı