TTNET VDSL 2 upload

armes2323

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, dün Türk Telekom'dan VDSL 2 modem aldım. Akşamda müşteri hizmetlerini arayıp VDSL alt yapısına geçmek istediğimi söyledim. Şu anki internetim 20 MB Hiper diye geçiyor. 2 ile 15 gün beklersiniz denildi fakat daha telefon konuşması bitmeden internet resetlendi VDSL geçiş yapıldı. Hemen hız testi yaptım 20 21 Mbps download hızı 4.7 upload gördüm. Aradan 1 saat geçti download aynı devam ederken upload hızı 1'e düştü. Bugün gelip bakmışlar bakan adam hızı 18 Mbps'ye düşürmüş ve demiş ki burası 16Mbps destekliyor, 16 Mbps'ye düşürün internetinizi. Üst kat komşum 16 Mbps kullanıyor ve gerçekten hızı iyi. Sabit 3.5 upload alabiliyor. Bu upload sorununu çözmenin bir yolu yok mu? Modem VDSL 2 diye geçiyor sanırım. Bu arada üst kattakiler ev içi tesisattan değil direk apartman portundan alıyor interneti sanırım. Bunun farklı olur mu?

Sgn margin değerlerinizi kontrol edildi büyük ihtimal. Bu değerler olması gerektiği gibi olmayınca çözüm olarak alınan paketin hızı düşürülür ve stabil internet sağlanır. Gelen ekip doğrusunu yapmış yani. Ayrıca siz zaten VDSL olarak interneti kullanıyordunuz. Eski modeminizin kalitesi iyiyse onunla devam edebilirsiniz.

Geri
Yukarı