TTNET VDSL port açtırma

gokhanalicimen

Centipat
Daha fazla  
ADSL'den VDSL'e geçmek için müşteri hizmetlerini aradım onaylandı paketim ve 30 dakika sonra işleminiz iptal edilmiştir diye mesaj geldi aradığımda portların dolu olduğu söylendi şikayet talebi oluşturdum ve sonuçlandı dedikleri şu;
12 hafta içerisinde port açılcaktır.
Ben internet kullancısıyım zaten 82 gün bekletiyorlar işlemi hızlandırmak için gidip dilekçe vericeğim.
Daha önce başına gelen var mı ne yapmam gerek?

Türk Telekom kendi müşterisine port açmıyor kaldı ki TürkNet'e açsın. İptal ederseniz benim gibi aynı tuzağa düşüp portsuz kalırsınız. VDSL hattımı taşıdım sonra ADSL'ye aldılar. TürkNet'e yazdım hızım neden düşük diye hani vaat ettiğin 70'ler? cevap muhatap yok. Sonra mesaj geldi hattınız VDSL'ye alınmıştır diye ama internet gitti. Meğerse bozuk porta almışlar ve bütün portlarda dolduğu için internetsiz kaldım. TürkNet ayrı Türk Telekom ayrı karaktersiz firmadır. Superonline ve KabloNet altyapısı varsa bunlarla uğraşmayın derim. Çok bekleyeceksiniz geçmiş olsun. Dolapta yer kalmışsa yeni kaset takılacak oda en az 2 ay dersek en iyi ihtimalle beklersiniz. Dolapta yer yoksa işiniz çok zor çünkü yeni dolap yapılması gerekir ve yatırım yapmaları + çalışma yapmaları lazım. Belki boşalır ve bağlantı yapan olmaz şans eseri sizin portu değiştirirler ama oda çok zor bir ihtimal.

Portların boş olduğunu nasıl anlarım sorgulayacağım bir site var mı?
Türk Telekom şube müdürlüğünüze gidip oradan sorup öğrenmeniz lazım ama TürkNet dediğiniz zaman ağızları burunları eğilecek ve sallayacaklardır. Adamlar kendi işlerini yapmaya aciz yani senin işin zor. Belki koca firmada 1 tane namuslu çalışan vardır da oda sana denk gelir belli olmaz gidip sorman denemen lazım. Hangi firmayı ararsan ara fark etmez, seni abone yapmak için sistemde görmese bile port var diyecektir o yüzden o ihtimali ele. Dolabın ağzını açıp bakmadan hiçbir şey belli olmaz. Tanıdık varsa açtırıp dolaba bakabilirsin ama TT ekipleri dışında dolabın açılması yasak. Yasak olmasa dolabı açıp port olup olmadığına bakacaktım bende, çünkü TT ekibine güvenmiyorum. Yoğunluğun fazla olduğu dolapta port değiştirme çok zor bir ihtimal.

Türk Telekom şube müdürlüğünüze gidip oradan sorup öğrenmeniz lazım ama TürkNet dediğiniz zaman ağızları burunları eğilecek ve sallayacaklardır. Adamlar kendi işlerini yapmaya aciz yani senin işin zor. Belki koca firmada 1 tane namuslu çalışan vardır da oda sana denk gelir belli olmaz gidip sorman denemen lazım.

O namuslu arkadaşımız 1 haftada müşteriye port açmış, ayağına bile gitmemiş müdürlüğü aramış 1 hafta içinde halletmişler. Bir tane konuda görmüştüm.
Bize öyle denk gelmez.
Türk Telekom şube müdürlüğünüze gidip oradan sorup öğrenmeniz lazım ama TürkNet dediğiniz zaman ağızları burunları eğilecek ve sallayacaklardır. Adamlar kendi işlerini yapmaya aciz yani senin işin zor. Belki koca firmada 1 tane namuslu çalışan vardır da oda sana denk gelir belli olmaz gidip sorman denemen lazım. Hangi firmayı ararsan ara fark etmez, seni abone yapmak için sistemde görmese bile port var diyecektir o yüzden o ihtimali ele. Dolabın ağzını açıp bakmadan hiçbir şey belli olmaz. Tanıdık varsa açtırıp dolaba bakabilirsin ama TT ekipleri dışında dolabın açılması yasak. Yasak olmasa dolabı açıp port olup olmadığına bakacaktım bende, çünkü TT ekibine güvenmiyorum. Yoğunluğun fazla olduğu dolapta port değiştirme çok zor bir ihtimal.

Bu dolap nerede hocam apartmanda falan mı?

O namuslu arkadaşımız 1 haftada müşteriye port açmış, ayağına bile gitmemiş müdürlüğü aramış 1 hafta içinde halletmişler. Bir tane konuda görmüştüm.
Bize öyle denk gelmez.
Gidip telekomu patlatacağım ama kendimi zor tutuyorum, bana yalan konuştular ve her gittiğimde 15 gün diyorlar ama 2 ay oldu. Ay sonunu bekliyorum öyle gidip konuşacağım yine 15 dese yapacağım ilk iş port açan elemanın ağzından 15 dişi kırıp eline vermek olacak. CİMER ve BTK boş cevap atıyor, devlet adaleti ve kanunu sağlamıyorsa vatandaş kendini adaletini sağlamak zorunda kalıyor işte. Başıma iş almamak için çok direniyorum, müdürün odasına giriyorsun kulağında airpods seni takıp yüzüne bile bakmıyor. Bunların hepsi alayı puşt yemin ederim, port açan eleman bir gün manyağa denk gelecekler hepsini mermi manyağı yapacak. Ulan insan bu kadar mı alçak, bu kadar mı ahlaksız, bu kadar mı şerefsiz olur. İnsanda biraz haya olur, insan da utanma sıkılma olur ama yok. Kime merhaba böyle böyle desem ağzını burnunu kıvırıyor sanki annesine sövüyoruz. Bol şans.
Bize öyle denk gelmez.

Bu dolap nerede hocam apartmanda falan mı?
Apartmanda olan ankastre kutusudur, o kutuya internet saha dolabından geliyor. Hangi dolaba bağlı olduğunu sadece şubeden öğrenebilirsin. Evin çevresinde dolap varsa yüksek ihtimalle oraya bağlısındır. Yollarında kenarında, kaldırımlarda olan şu beyaz kabinlerden bahsediyorum.

Gidip Telekom'u patlatacağım ama kendimi zor tutuyorum, bana yalan konuştular ve her gittiğimde 15 gün diyorlar ama 2 ay oldu. Ay sonunu bekliyorum öyle gidip konuşacağım yine 15 dese yapacağım ilk iş port açan elemanın ağzından 15 dişi kırıp eline vermek olacak. Cimer ve BTK boş cevap atıyor, devlet adaleti ve kanunu sağlamıyorsa vatandaş kendini adaletini sağlamak zorunda kalıyor işte. Başıma iş almamak için çok direniyorum, müdürün odasına giriyorsun kulağında AirPods seni takıp yüzüne bile bakmıyor. Bunların hepsi alayı puşt yemin ederim, port açan eleman bir gün manyağa denk gelecekler hepsini mermi manyağı yapacak. Ulan insan bu kadar mı alçak, bu kadar mı ahlaksız, bu kadar mı şerefsiz olur. İnsanda biraz haya olur, insan da utanma sıkılma olur ama yok. Kime merhaba böyle böyle desem ağzını burnunu kıvırıyor sanki annesine sövüyoruz. Bol şans.

Hocam valla o kadar haklısınız ki geçen aradım müdürlüğü ayağıma gel dilekçe ver diyor kadın dedim sene 2020 olmuş hala dilekçemi kaldı yani şu devirde şu dönemlerde ayaklarına çağırıyorlar kahpeler gideceğim dilekçe vereceğim bayramdan sonra bekliyorum işte olmucak gibi.
Attığım ekran görüntüsü şikayet talebi bu talebi nereden takip edeceğiz, bir de ben talep oluşturmadım oluşturmuştum ama o da sonuçlandı bu neyin talebi acaba?

Dosya Ekleri

• A5FEBE76-18DA-42DD-94E6-F5697704C8EE.jpeg
    A5FEBE76-18DA-42DD-94E6-F5697704C8EE.jpeg
    211,7 KB · Görüntüleme: 348
Hocam valla o kadar haklısınız ki geçen aradım müdürlüğü ayağıma gel dilekçe ver diyor kadın dedim sene 2020 olmuş hala dilekçemi kaldı yani şu devirde şu dönemlerde ayaklarına çağırıyorlar kahpeler gideceğim dilekçe vereceğim bayramdan sonra bekliyorum işte olmucak gibi.
Attığım ekran görüntüsü şikayet talebi bu talebi nereden takip edeceğiz, bir de ben talep oluşturmadım oluşturmuştum ama o da sonuçlandı bu neyin talebi acaba?
Bende dilekçe yazdım, o dilekçeleri kimse okumuyor malesef, sadece müşteri gazı almak için yapılan bir geçiştirme. Talebiniz işleme alınmış arayıp söyleyecekler. Artık şansınıza kalmış, bol şans.

Bende dilekçe yazdım, o dilekçeleri kimse okumuyor maalesef, sadece müşteri gazı almak için yapılan bir geçiştirme. Talebiniz işleme alınmış arayıp söyleyecekler. Artık şansınıza kalmış, bol şans.

Az önce aradım kabine VDSL port eklenmiş 12 veya 7 hafta süreç veriyor aktif hale gelir diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı