TTNET vs Superonline

totoco

Decapat
2 Mart'ta TTNet ile internet taahhütümüz bitiyor ben Superonline geçmeyi düşünüyordum ama fiyat farkı çok fazla.
8Mbps limitsiz internet TTNet'in 65 lirayken Superonline'da 90 lira (8mbps oturduğum mahallenin alt yapısı eski olduğu için).
Fiyata bakarsak TTNet almak en mantıklısı ama Superonline'a geçersem TTNet'ten farklı ne oluyor (internet hızı, müşteri hizmetleri vs) veya geçsem mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda insanlar Türk-Net’in çok iyi olduğunu söylüyorlar. Ve bildiğim kadarıyla taahhüt yok. TTNET’in alt yapısını kullanıyor o da. Sitelerinde adres girerek kaç hız alacağını gösteriyor. Fiyatları da benzer sanırsam.

Netspeed ve Türknet denedikten sonra karar vermen tavsiyem. Eğer bunlarda sıkıntı yaşarsan Superonline geçmeni tavsiye ederim. 1 Aylık deneme yapabilirsin ve istediğin zaman çıkabilirsin.

Müşteri hizmetleri olarak Superonline bir iki tık daha iyi.

2 Mart'ta TTNet ile internet taahhütümüz bitiyor ben Superonline geçmeyi düşünüyordum ama fiyat farkı çok fazla.
8Mbps limitsiz internet TTNet'in 65 lirayken Superonline'da 90 lira (8mbps oturduğum mahallenin alt yapısı eski olduğu için).
Fiyata bakarsak TTNet almak en mantıklısı ama Superonline'a geçersem TTNet'ten farklı ne oluyor (internet hızı, müşteri hizmetleri vs) veya geçsem mi?

Türknet , Milenicom , Netspeed tarzı firmalara bak derim ;) 60-80 TL verip 35 ila 75 mb hız almak var iken neden aynı hızı bu fiyatların 3 katına alasın ? VDSL2 alt yapın var ise hatta belki Trükenet YAPA da olabilir oturduğun yerde iyi araştır, bu firmalara geç derim kardeşim. Gidip gereğinden fazla para verme. Fiber almak istiyorum diyorsan onu bilemem ancak, bende şuan Türknet kullanıyorum 80 TL veriyorum, 75 Mbit Hız 4 mbit upload alıyorum ve aynı anda telefondan pc den tabletten, laptop dan ayrı ayrı yayında açtım videoda açtım ne donma oluyor ne takılma. Fibere gerek yok bu fiyatlar ile ve 2 yıldır da ciddi sorun yaşamadım. Netspeed ve Milenicom da gayet iyidir bu firmaları araştır.

Fiber olarak Superonline her açıdan daha iyi. ADSL olarak Superonline zaten TürkTelekom altyapısını kullanıyor.
Ne yazık ki Silivri'de fiber alt yapısı yok
Türknet , Milenicom , Netspeed tarzı firmalara bak derim ;) 60-80 TL verip 35 ila 75 mb hız almak var iken neden aynı hızı bu fiyatların 3 katına alasın ? VDSL2 alt yapın var ise hatta belki Trükenet YAPA da olabilir oturduğun yerde iyi araştır, bu firmalara geç derim kardeşim. Gidip gereğinden fazla para verme. Fiber almak istiyorum diyorsan onu bilemem ancak, bende şuan Türknet kullanıyorum 80 TL veriyorum, 75 Mbit Hız 4 mbit upload alıyorum ve aynı anda telefondan pc den tabletten, laptop dan ayrı ayrı yayında açtım videoda açtım ne donma oluyor ne takılma. Fibere gerek yok bu fiyatlar ile ve 2 yıldır da ciddi sorun yaşamadım. Netspeed ve Milenicom da gayet iyidir bu firmaları araştır.
Alt yapım max 8mbps destekliyor :( ne fiberi :D ama Türknet geçmeyi düşünüyorum teşekkürler

Arkadaşlar ben araya giricem birşey öğrenmek istiyorum, superonline turknet netspeed vodafone gibi firmalar Telekomun altyapısını kablolarını kullanmıyor mu? Nasıl daha hızlı ya da daha stabil internet verebilirler? Fiyat karşılaştırmıyorum sadece hız açısından.

Türk net vaat edilen hızı karşılamaz ama TTNET Super Online dan daha fazla verdiği çok yer var. Bizim oraya Türk Net harici kimse 8 üstü vermedi. Şuan 35 Mgbit kullanıyorum. YAPA varsa bulunduğun bölgesede 25-30 dan aşağı almazsın muhtemelen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı