TTNET ZyXEL Modem İnternet Kesinti Sorunu

N.Furkan

Hectopat
Daha fazla  
TTNET ZyXEL marka bi modemim var alalı cok olmadı internetimde süreki kesiklikler oluyo TTNET müşteri hizmetlerini aramama ramen bi sonuç çıkmadı. Benim yapabilecegim bir şey var mı ? ( Tahmin ettiginiz gibi çokta yavaş :) )

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende şuan TTNET ZyXEL P2812 modemi kullanıyorum. İnternet hızım çok olmamasına karşın kopmalar nadiren oluyor. Modeminizde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız ZyXEL müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm. :)

Kardesim 192.168.1.1 'e giriş yapıp, kullanıcı adına : admin şifreye : ttnet yazarak arayüze eriş. Alt taraftaki menülerden sistem monitörüne tıkla, burdan xdsl istatistiklerine gir. Açılan sayfada alt alta 3 tane çizgi göreceksin. 2. çizginin 4-5 satır altında SNR margin değeri var. Bu değer 15 dB ve altında ise İSP firman ile görüşüp hat değerleri düşük diye arıza kaydı bırakman gerekiyor. Eğer bu değerler 15 dB ve üzeri ise modeminin yazılımını güncelleyebilirsin. Güncelleme işlemi için aşağıdaki link 'den yardım alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı