TTNET'in fiyat artırma politikası ve laf cambazlıkları

Şevket Abi'yi yakalayıp konuşmak lazım bir mekanda, o iyi verir odunu!

sevketcoruh-6.jpg

Peki aylık ne kadar ödüyorsun ?
59 TL. Fibernet.
Aslında superonline da sunucuları TTNET den varksız. Bu nedenle nereye gitsen aynısı ile karşılaşıyorsun. Bu ay sana da olan şey bana da oldu 160 GB indirme yaptım AKK gelmedi. Şu ana kadar TTNET bana hiç bir sorun yaşatmadı lakin 1 yıl önce yeni taşındığımız yere kadar neymiş efendim 30 numaralı daireye kadar altyapı varmış ondan sonra yokmuş 8 ay boyunca TTNET e gidip geldim sorun halledildi. Yani şu ana kadar hiç ping sorunu yaşamadım dowload sorunuda. Ama herkes TTNET ya da süperonline kullanmaya mecbur. Yok süperonline iyi TTNET kötü TTNET iyi süperonline kötü ikiside aynı sorunları yaşatıyor. Bize AKK siz net, 100 mbit internet verse herhangi bir firma ben o firmadan yana olurum .
He? Alakası yok. Marmaris'te kaç yıl TTNET kullandım ve bildiğin müşteri hizmetleriyle kanka oldum. Saat başı internet kesildi, aşırı yavaşladı, indirme yapmadım ama AKK doldu gibisinden sürekli aramak zorunda kalıyordum ve sözde 24 Mbit olan internet ile zar zor 1 MB/S indirebiliyordum. Üstelik 100-110 pingin altına imkanı yok düşmüyordu.
Şuan İstanbul'da oturuyorum ve Superonline'yi bağlatalı 7 ay oldu ki ondan öncede TTNET kullanıyordum ve yine aynı haltlar oluyordu. Superonline sayesinde 40-60 ping arası oynuyorum ve genelde 4-5 MB/S hızla indirme yapabiliyorum. Kesinlikle sunucuları aynı falan değil. Aynı olsa o kadar devasa fark olmazdı ve ayrıca ben Superonline'ye ilk 6 ay 49 TL şuan ise 59 TL öderken TTNET'in saçma internetine sırf orda başka altyapı olmadığı için 80 TL ödüyordum.

Superonline kesinlikle daha iyi ttnet'den. Aynı altyapıyı kullanıyorlar falan deniyor ama ttnet'deki ping, düşük hız gibi sorunlar superonline'de neden yok o zaman ?

Şimdi beni taşlamayın ama ben TTNET ile gayet mutluyum. :) Bir tek kota sıkıntı. Tivibu Full paket + 24mb 75gb internete 80TL veriyoruz. Bir kere görmedim 80TL geldiğini. 85-86TL arası. Şimdi para benden çıkmadığı için belki anlamıyorum. Ama gerçekten canımı sıkıyor bu durum. Superonline de 50 mbps 150GB + Turkcell TV 70TL. Bir de adamlar Asus tablet vereceğiz dedi. Zaten Superonline her ay bir adam gönderiyor bizim daireye. Babama söyledim. Fakat daha 2016 Temmuza kadar anlaşma var. Artık bir yolunu bulacağız.

Şimdi beni taşlamayın ama ben TTNET ile gayet mutluyum. :) Bir tek kota sıkıntı. Tivibu Full paket + 24mb 75gb internete 80TL veriyoruz. Bir kere görmedim 80TL geldiğini. 85-86TL arası. Şimdi para benden çıkmadığı için belki anlamıyorum. Ama gerçekten canımı sıkıyor bu durum. Superonline de 50 mbps 150GB + Turkcell TV 70TL. Bir de adamlar Asus tablet vereceğiz dedi. Zaten Superonline her ay bir adam gönderiyor bizim daireye. Babama söyledim. Fakat daha 2016 Temmuza kadar anlaşma var. Artık bir yolunu bulacağız.
Yalnız anlamadım şimdi, ttnet'ten memnunum demiştiniz ama superonline'yi övmüşsünüz?

@Thermes Yanlış anlaşılmasın hız vs. olarak memnunum. :) Ama gerek kota gerek fiyat konusunda şikayetçi olduğum için Superonline geçeceğim.

Superonlibe Gece Kuşu Tarifesi mükemmel abi.:)
-100 Gb AKK
- 50mbps indirme hızı
- 00.00-06.00 arası ne indirirsen kotaya yansımıyor.
Harika ama, her yerde yok.:cry:
Ciddi misin ya? Kaç TL bu tarife?

Arkadaşlar bu arada göstermelik olarak da olsa sabah aradılar. Müşteri temsilcisine 0-9 arası puan vermemi istediler, hem uykumdan uyandırdıkları için hem de müşteri temsilcisine olan sinirimden 0 puan verdim :) O an kendimi inanılmaz iyi hissettim.
Asıl görüşmeyi hat sahibi olan amcam ile yapacaklar.

Bizim memlekette böyle tarife vardı da benim niye haberim yok?
Gece Kuşu Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE

TTNET olsa bu tarifeyi ilk 12 ay 79 TL, ikinci 12 ay 109 falan yapardı. Sonra 50mbps'lik internette yavaşlama ve kopmalar olurdu. Müşteri hizmetleri telefonumuzda hızlı arama bölümünde olurdu.
Aradım firmayı, bizim semtte belli başlı sitelere gelmiş fiber alt yapı. Biz garibanlar hala ADSL üzerinden Dünya'ya bağlanmaya çalışıyoruz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı