TTNet'in Sunduğu Çok Yavaş İnternet

İsmail_D

Kilopat
Yer
Mersin/İçel
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kaç senedir bilmem ama bildim bileli internetim TTNet ve interneti düzgün sağlayamıyor. Bize denen altyapı uzak, modem kötü ondan böyle internetiniz. İnternet bir ara gitmeye başladı. Modeme reset atınca geri geliyor 5 dk sonra gidiyordu. Yeni modem aldık (TP-Link TD-W8961N). Modemi takınca direkt çalışmadı ayar yapılmalıymış. Bir günlüğüne eskisini geri taktık ve kopmalar olmadı. Sonra yeni modemi kullanmaya başladık ama aylar sonra 3,5 Mbps olan internetim (güya 16 Mbps veriyorlar) 1 Mbps'de düştü.
Çıldırıyordum, 16 Mbps diye aldınız interneti parası neyse veriyorsunuz, modemden dolayı dediler değiştirdiniz, şimdi o internet 1 Mbps. Video izlemek hak getire güncelleme bile yapılmıyor. Bir modeme reset atayım dedim. Atınca hız 2 Mbps oldu. Dedim "Bu ne?". Ben buradan bug yaparım dedim. Birkaç gün sora bir daha reset attim ve internet eski hızına 3,5 Mbps'ye döndü. Birkaç ay önce gene 1 Mbps'ye düştü. Bu sefer bug yemedi :D .
Altyapı Sorgulama 2018 'dan bi'altyapıma bakayım dedim. Bakmaz olaydım!

Ekran Alıntısı.PNG

Şimdi bizim apartmana Türksat yolları kazdı hat çekti. (Bizim mahallenin her yerine yapıldı zaten ama içi boştur.) Ben bu interneti değiştirmek istiyorum.

1-)Hangi internet sağlayıcısından almalıyım?
2-)Altyapıyı yaptırabilir miyim? (Ama en yakın altyapı bize tahmini/sallama 200 metre uzak.)
3-)Ben şu an aldım diyemeyeceğim interneti telefon hattın alıyorum diğer internet sağlayıcıları bunu yapıyor mu?

Ekran Alıntısı9.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
1. soruna cevap olarak sana TurkNet'i öneririm. Fibersiz bir altyapıya sahip olsak da VDSL ile sağladıkları için paketi, aldığımız hız yüksek. Bu paket sadece 65 TL ve AKK yok.
jvyub9

1. soruna cevap olarak sana TurkNet'i öneririm. Fibersiz bir altyapıya sahip olsak da VDSL ile sağladıkları için paketi, aldığımız hız yüksek. Bu paket sadece 65 TL ve AKK yok.
jvyub9
:eek:
Ama TürkNet telefon hattından internet verebiliyor mu?
Ya da alt yapı yapar mı? Mersin'e, Tarsus'a yok ya bence yapmaz.

Telefon hattı üzerinden veriyor ve altyapı konusuna cevap olarak Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor bizim burada. Sizin orada da aynı olur diye tahmin etmekteyim.
İşte o sorun zaten TTNet'in altyapısından 1 Mbps alıyorum. TürkNet aynı altyapıdan daha iyi internet mi verecek?

İşte o sorun zaten TTNet'in altyapısından 1 Mbps alıyorum. TürkNet aynı altyapıdan daha iyi internet mi verecek?
Türk Telekom kullandığım zamanlar bana 2 Mbps(16 Paket) veriyorlardı. TurkNet'e ilk geçtiğimde bu kadarını beklemiyordum. D-Smart'da aynı şekilde 3 Mbps(16 Paket) civarı veriyordu. Eminim ki TurkNet aynı güzelliği sizde de yapacaktır.

Sen hangi Mahalledesin ama arkadaşim var. Uzakta altyapı diyorum arkadaşım orada oturuyor ve galiba aldığı internet geliyor.
Türk Telekom kullandığım zamanlar bana 2 Mbps(16 Paket) veriyorlardı. TurkNet'e ilk geçtiğimde bu kadarını beklemiyordum. D-Smart'da aynı şekilde 3 Mbps(16 Paket) civarı veriyordu. Eminim ki TurkNet aynı güzelliği sizde de yapacaktır.
Eğer öyle ise mütiş olur. Türksat için KabloTV zorunluluğu var, Turkcell verirde nasil verir interneti, TTNet'ten hiçbir şey beklemiyorum. En iyisi TürkNet görünüyor.
Sen de mi telefon hattından alıyorsun interneti?
Bizim apartmanda bodrum da yok. O yüzden altyapı apartmana nasıl bağlanabilir ki zor, dıştan bağlanması gerekir. Sadece ben bizim daireye apartmanın dışından hat çektirebilir miyim?
TürkNet'in sitesinden Hız Sorgulama yaptım.
Ekran Alıntısı99.PNG
En fazla 16Mbps diyor. Bana o da yeter modem 300 Mbps destekliyor olması lazım. Sen nasıl 70 Mbps alabiliyorsun?
Hmmmm... Garip.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı