TTNET'te nakil için port yok

semih_S

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 1 hafta önce, yan binama taşındım altyapımı sorguladığımda altyapı gözükmüyor ama tüm bina internet kullanıyor. TTNET müdürlüğüne gidip durumu anlattım, boş portun olmayacağını veya olup sisteme düşmediğini, kontrol için 1 hafta 10 gün içerisinde ekip geleceğini söylediler. Ben bugün tekrar arayıp mevcut internetim için ön nakil yapıp port ile ilgili sorunumu tekrar dile getirdim. Başvuru kaydımı açtı, boş port olmamasından dolayı. 180 gün içerisinde boşalma olma durumunda direkt olarak sizinle iletişime geçilip internetiniz nakil olacak, eski yerdeki bağlantıyı da ödeme yapmamanız için donduruyoruz dediler. Şimdi oluşturduğum başvuru ile belediyeden kontrol için gelecek arkadaşlar durumu hızlıca çözebilirler mi? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Belediyelik bir durum olduğunu pek sanmıyorum ancak kontrolden sonra sonuç değişmez ise bence TT müdürlüğünü darlayın.

Düşük bir ihtimal ama olabilir. Belki biri kapattırır yer açılır.

Hocam şans eseri binadaki port kutusuna baktım ve 2 bina için boş port görünüyor. Yani 20 port girişi var bizim bina 18 daire. Sistemsel sorun olur mu acaba? Yoksa saha dolabında mı sorun vardır?

Eğer isterlerse yan binada boş port varsa ordanda çekebilirler. Sen altyapı sorgularken birde sağ ve solundaki binalarıda sorgula. Eğer boş port varsa ordan çektirebilirsin bu mümkün.

Hocam şans eseri binadaki port kutusuna baktım ve 2 bina için boş port görünüyor. Yani 20 port girişi var bizim bina 18 daire. Sistemsel sorun olur mu acaba? Yoksa saha dolabında mı sorun vardır?
Hocam benim bildiğim binadaki ankastre çıkışına göre değil saha dolabına göre oluyor ama yanlış biliyor olabilirim.
Eğer isterlerse yan binada boş port varsa ordanda çekebilirler. Sen altyapı sorgularken birde sağ ve solundaki binalarıda sorgula. Eğer boş port varsa ordan çektirebilirsin bu mümkün.
Hocamin dediğini yapın forumda bu şekilde çözüm bulan konularda vardı.

Hocam önemli olan ankastrede boş port olup olmaması değil daha dolabında boş port var mı yok mu o önemli şu siteden sorgulama yapar mısın goknet altyapı sorgulama.

Geri
Yukarı