Tükenmişlik sendromu mu oldum?

• Konuyu başlatan DTB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 326

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
Merhaba tükenmişlik sendromu mu oldum?

Ekonomi gittikçe kötüye gittiğinden yaşamak keyif vermiyor, ev yansa umurumda değil gibi bir ruh halim var. Genelde çoğu şeyi takmıyorum. Yemek yemeyi bile takmıyorum, günde 1 Max 2 öğün yemek yiyorum. Çünkü bana keyif vermiyor. Bundan önce mezuna bıraktım, aynı dersleri tekrar gördüğümden dolayı derslerden nefret eder hale geldim, ama mecbur çalışıyorum yine de manasız geliyor.

Bilgisayardan oyun oynamayı pek sevmiyorum özelikle FPS oyunlarından nefret ediyorum Korona'nın patlak verdiği zamanlar FPS oyunlarını seviyordum ve güzel oynuyordum ve eğleniyordum. 1 yıl ara verdikten sonra şu an zerre keyif almıyorum fakat eskisi gibi oynama hırsından dolayı sevmesem de oynuyorum. Tekrar sevmek istiyorum ama olmuyor, manasız geliyor.
Bir şey yapasım gelmiyor ama deprasyon gibi değil, yaşamak manasızmış gibi geliyor.

Ruh hali de genelde aynı pek gülmüyorum aşırı üzgün de olmuyorum, biraz karamsar gibi. Garip.

Film, anime dizi vs izliyorum bir tek keyif veren şey bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse de cevap yazmamış. Gecenin saat 2 sinde gözüme çarptı ben yardım edeyim.

*Kendine bir arkadaş ortamı hazirla, onlarla vakit geçir. Bu sana iyi gelir, vaktin kendini değerli hissettiğin insanlarla geçirildiğinde daha zevkli olur.

*Yaşın baya var gibi. Git çalış zaten sonra dert falan düşünmüyorsun. Kendi paranın sana kattığı öz güven, iş hayatinin zorlukları, dünyanın nasıl bir yer olduğunu yavaş yavaş kavrama duygusu çöküyor üstüne ama kötü bir duygu değil. Çalışma hayatına atılıp 1-2 ay gidip hatta daha da baya devam edersen dert tasa düşünecek zamanın kalmaz.

*Bir zanaatla uğraş. Resim çizmek, müzik aleti öğrenmek, minik yapılar yapmak gibi.

*Bu dünya boş, dine yonel. Kitabını kuranuni iyi öğren. Namaz kıl, namaz insana huzur verir.

*Anne babana yardim et. Babanın duası da bedduası da tutarken anne de böyle bir şey yoktur.

Bu dediğim şeylerden 1 tanesini kap zaten hayatın renklenir. Ben 16 yaşındayım işe gidiyorum PC şu an yatıyor açacak halim kalmıyor namazları kılıp yatıyorum, vesselam.

Yeni konular

Geri
Yukarı