Tükenmişlik sendromu oluyor muyum yoksa olma aşamasında mıyım?

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar. Bu aralar nedense web sitesi yapmak, ETS 2, ATS oyunlarını oynamak istemiyorum. JavaScript öğrenecektim öğrenemedim. Bunlar benim yapmasını sevdiğim hobilerdi. Başımdan bu olaylar yüzüne mi bu haldeyim acaba? AÖF sınavı haftası çok çalışmak ve ertesinde AÖF derslere çalışmaya başlamak, JavaScript kendini geliştirememek, COVID-19 geçirmek ve karantina kalmak, dışarıya çıkamamak, hala karantinadayım. Babamın yoğun bakıma düşmesi olayı, askerlik yoklama durumu uğraşmak(gerçi yıl sonuna kadar muafım sistem otomatik yapmış). Ultrason randevusu, rutin böbrek muayene vs. sabah ders yoksa Mobile Legends oynuyorum. Öğlenden ders saatine kadar ve ders sonrası yatana kadar forumda takılıyorum. Bu normal mi? Beni az çok profilimden analiz edenler bilir. ETS 2, ATS oyunları favorimdir ve web tasarımı yapmayı seven biriyim. AÖF tatil dönemi Online tutorials food web sitesini YouTube baka baka yaptım. Bir siteden mimarlık ile ilgili web sitesi yaptım. Responsive tam tamamlamadım. Zamanında model ajans web sitesi yapmaya çalışmıştım. Bugün birkaç kart tasarımı yaptım. Bu durum normal mi, açık hava iyi gelir mi? Hayata bakış açım iyi umutsuz, pes etmiş gibi kesinlikle hissetmiyorum.

O kadar araştırma yaptım hala nedensiz gelen yorgunluk hissinin, bıkkınlık hissinin nedenini bulamadım. Daha doğrusu şöyle söyleyeyim, bunun bir sürü nedeni oluyor. Önemli olan bu gibi durumlarda ne yapılacağını bilmek. Herhangi bir sendromda olduğunu düşünmüyorum -yine de imkansız değil- çünkü her insan bu gibi şeyler yaşıyor.

Bir de bu durumun sıkıntısı hep aynı döngüye girmek.
Hiçbir şey yapmak isteme -> Hiçbir şey yapmadığın için kendini suçla -> Yeterince zaman geçtikten sonra sıradan hayatına devam et -> Başa dön

O kadar araştırma yaptım hala nedensiz gelen yorgunluk hissinin, bıkkınlık hissinin nedenini bulamadım. Daha doğrusu şöyle söyleyeyim, bunun bir sürü nedeni oluyor. Önemli olan bu gibi durumlarda ne yapılacağını bilmek. Herhangi bir sendromda olduğunu düşünmüyorum -yine de imkansız değil- çünkü her insan bu gibi şeyler yaşıyor.

Bir de bu durumun sıkıntısı hep aynı döngüye girmek.
Hiçbir şey yapmak isteme -> hiçbir şey yapmadığın için kendini suçla -> yeterince zaman geçtikten sonra sıradan hayatına devam et -> başa dön.

Yorgunluk vs durumum yok. Kendimi ne suçluyorum, ne yapmak istememe halinde değilim. Büyük ihtimal açık hava alamama ve yoğun bakım durumu etkiledi bence.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı