Tüketici hakem heyeti kararına itiraz nasıl yapılır?

Draugr

Hectopat
Daha fazla  
İlk olarak nereye gitmem gerektiğini bilmiyorum internette tüketici mahkemesi yazıyor fakat bilgi kirliliği çok fazla o yüzden emin olamıyorum. 2. olarak dilekçeyi benim mi yazmam gerek orada yardımcı olacak görevliler var mı? Ve gitmeden önce yazmalı mıyım? 3. Olarak benim başvurumun reddedilme nedeni servise gitme sayısını kanıtlayamamam. Şu an elimde belgeler var uzun uğraşlar sonucu belgeleri elde ettim şimdi bu belgelerle gitmem yeterli olur mu?

01.01.2023 tarihinden itibaren 66.000 TL parasal sınır mevcut. 66.000 TL altındaki uyuşmazlıklarda Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. 66.000 TL sınırın üstündeyse Tüketici Hakem Heyetine gidemezsiniz. Gitseniz de başvurunuz reddolur. Tüketici Mahkemesine dava açmalısınız.

Dilekçeyi siz yazacaksınız veya avukata yazdırabilirsiniz. Oradaki görevliler yardımcı olabilirler de olmayabilirler de onların insiyatifinde ancak dilekçenizi nasıl yazacağınız, hukuki argümanlarınızı nasıl sunacağınız vs önem arz etmektedir. Dolayısıyla dilekçenizi düzgün şekilde kanuni maddeleri de kullanarak yazın. Fiziksel olarak başvuru yapmanıza gerek yok. TÜBİS sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Daha önce aynı taraflar arasında, yapılmış bir başvuru veya açılmış bir dava konusunda yargılama yapılmış, hüküm verilmiş ve bu hüküm kesinleşmiş ise aynı dava sebebine dayanılarak tekrar dava açamaz ve başvuru yapamazsınız.​

Geri
Yukarı