Tüketici hakem heyetinin arızalı ürünü reddetmesi

ElChampo

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde mouse vardı arızalandı servise gönderdim, arızalı olduğuna dair servis fişi vardı. Hepsiburada iade yapmadı arızalı olmasına rağmen. Bende THH'ye başvurdum lakin reddetmiş. Sebep;
Yeterli servis fişi yokmuş 2 sene kullanmışım. :D Alalı 1 yıl 3 ay oldu bu bir.
Ayriyeten arızalı olduğunu servis bile teşhis etmiş. Daha ne servis raporu lazım?

Neyse kaymakamlığa gittim asıl şok burada arkadaşlar.
Aksesuar olduğu için reddedilmiş uğraşmanın bir sonuç olmayacağını söyledi.

Resmen baştan def etmek için dedi bu durumda ne yapabilirim? Mouse 600 TL malum az değil.

Thh reddettiyse yapacak bir şey yok diye biliyorum. Ama emin değilim tüketici mahkemesine itiraz edilebiliyordu ama bir sınır vardı galiba. AİHM'e gidilebilir.

Hocam görünüşe bakılırsa elinizden geleni yapmışsınız zaten. Servise ücret karşılığı tamir ettirirdim ben mümkünse, böyle pahalı bir mouse atmak olmaz.

Eğer haklı olduğunuza inanıyor ve Tüketici Hakem Heyetinin kararının yanlış olduğunu düşünüyorsanız:
TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN
Karar ve karara itiraz MADDE 70:
(1) İl ve ilçe tüketici hakem heyetinin verdiği kararlar tarafları bağlar.
(3) Taraflar, tüketici hakem heyetinin kararlarına karşı tebliğ tarihinden itibaren on beş gün içinde tüketici hakem heyetinin bulunduğu yerdeki tüketici mahkemesine itiraz edebilir.
(5) Tüketici hakem heyeti kararlarına karşı yapılan itiraz üzerine tüketici mahkemesinin vereceği karar kesindir.

Yani sizin Tüketici Hakem Heyeti kararına karşı tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde o heyetin bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemesine itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Buradan da ret cevabı alırsanız yasal hakkınız bu konu hakkında son bulacaktır, çünkü Tüketici Mahkemesi'nin verdiği karar kesindir.

Geri
Yukarı