Tükürük yutma hastalığı

Bedirhan2004

Hectopat
Daha fazla  
Konu başlığı yanlış tükürme hatalığı.
Bu anlattıklarım biraz iğrenç gelebilir midesi kaldırmayan dinlemesin.
Ben çok küçükken ilk okulda sümüklerim çok akardı peçete bulamazdım bir süre sonra tükürüğümü burun yollarımdan ağzıma çekerek atmaya başladım. Nasıl yapıyorum bilmiyorum ama genzimden çekip ağzımdan tükürüyordum ortaokula kadar sıkıntı olmadı ama lise de insanlar bana pis deme başlayıp benden tiksindiler. Ne zaman bırakmaya çalışsam sümük yiyormuş gibi hissediyorum. Yemek yerken bile arada sümük yutuyormuş gibi oluyorum yutkununca sümük yiyormuş gibi hissediyorum.

Son düzenleme:
Ben de aynısını yapabiliyorum fakat kontrol edebiliyorum benim gibi alerjikseniz ilaçlarınızı ihmal etmeyin zamanla azalacaktır.

Sümüğün ağzınıza gelebilmesi normal, aynı yola bağlılar. "Geniz akıntısı" diye de duymuşsunuzdur.
Psikolojik kısmına gelince, doktor değilim ancak şahsi görüşümden bahsedeceğim.

Uzun zamanlı bir şey olduğu için böyle algılamaya devam etmeniz gayet normal diye düşünüyorum. Bu alışkanlığı bırakmaya gayret ediyorsunuz zaten anladığım kadarıyla, aynı şekilde devam edin. Lavaboda sümkürme ihtiyacınızı giderin ya da peçeteye sık sık sümkürün.
Bir süre sonra bu hissi yaşamamaya başlarsınız. Hala devam ederse bir doktora görünmenizde fayda var.

Sümüğün ağzınıza gelebilmesi normal, aynı yola bağlılar. "Geniz akıntısı" diye de duymuşsunuzdur.
Psikolojik kısmına gelince, doktor değilim ancak şahsi görüşümden bahsedeceğim.

Uzun zamanlı bir şey olduğu için böyle algılamaya devam etmeniz gayet normal diye düşünüyorum. Bu alışkanlığı bırakmaya gayret ediyorsunuz zaten anladığım kadarıyla, aynı şekilde devam edin. Lavaboda sümkürme ihtiyacınızı giderin ya da peçeteye sık sık sümkürün.
Bir süre sonra bu hissi yaşamamaya başlarsınız. Hala devam ederse bir doktora görünmenizde fayda var.

Hangi doktora görünebilirm

Yeni konular

Geri
Yukarı