Tüm edebiyat konuları 25 günde biter mi?

Teşekkür ederim AYT tarih 7-8 nete sabitlemek için öneriniz var mı hocam peki?
AYT tarih edebiyattan daha zordur, daha az soru gelir ama benim gördüğüm kadarıyla edebiyatın aksine detaylı soruyorlar. Yapılacak tek şey okumak ama tekrar söylüyorum 225 saat az bir süre değil. Şimdiden sınava kadar hergün azimle çalışan bir öğrenci konuları yetiştirir.

Size önerim eşit ağırlıksanız günde 5 saat matematik 2'şer saat de edebiyat ve tarih çalışmanız, coğrafyayla çok zaman kaybetmeyin zaten sınava 1 ay kalmış daha çok soru gelecek konular üzerinde yoğunlaşın, coğrafyayı YouTube üzerinden tek videoluk bir genel tekrar izleyerek geçin. (Hatta okula gitmiyorsanız sınırlarınızı zorlayarak 12 saate çekin çalışma sürenizi, matematik EA'nın belirleyici dersidir ona 8 saat ayırın.)

Sözelseniz alın elinize kitapları sabahtan akşama kadar okuyun.

AYT tarih edebiyattan daha zordur, daha az soru gelir ama benim gördüğüm kadarıyla edebiyatın aksine detaylı soruyorlar. Yapılacak tek şey okumak ama tekrar söylüyorum 225 saat az bir süre değil. Şimdiden sınava kadar her gün azimle çalışan bir öğrenci konuları yetiştirir.

Size önerim eşit ağırlıksanız günde 5 saat matematik 2'şer saat de edebiyat ve tarih çalışmanız, coğrafyayla çok zaman kaybetmeyin zaten sınava 1 ay kalmış daha çok soru gelecek konular üzerinde yoğunlaşın, coğrafyayı YouTube üzerinden tek videoluk bir genel tekrar izleyerek geçin.

Sözelseniz alın elinize kitapları sabahtan akşama kadar okuyun.

Hedefim EA 350k yapmak o yüzden edebiyat ve tarih abanıp direk sıralama yapmak istiyorum netler şöyle
Tarih1 ortalama 5 net yapıyorum
Coğrafya 1 4-5 net
Edebiyat 4 net falan yapıyorum
AYT mat 1-2 net
Not: AYT matematik kötü olduğu için direk edebiyata abanıp sıralamayı yapmak istiyorum 350k eşit ağırlık mantıklı mı?

Hedefim EA 350k yapmak o yüzden edebiyat ve tarih abanıp direk sıralama yapmak istiyorum netler şöyle
Tarih1 ortalama 5 net yapıyorum
Coğrafya 1 4-5 net
Edebiyat 4 net falan yapıyorum
AYT mat 1-2 net
Not: AYT matematik kötü olduğu için direk edebiyata abanıp sıralamayı yapmak istiyorum 350k eşit ağırlık mantıklı mı?
350K sınava hiç çalışmadan alınabilecek bir net zaten. Bence siz dişinizi sıkın EA'dan günde 8 saat matematik 4 saat sosyal çalışarak en az bir 30K alın.

TYT Türkçe-28
TYT Sosyal-15
TYT Matematik-24
TYT Fen Bilimleri-6
AYT Matematik-24
AYT Edebiyat-16
AYT Tarih-6
AYT Coğrafya-5

Kesinlikle 1 aylık sıkı bir çalışma ile yapılabilecek birşey. Umudunuzu kesmeden ve asla programı bozmadan hergün çalışın, kurumların deneme sınavlarına girin bu sonuçlara kolaylıkla ulaşırsınız. AYT bilgiye dayalı olduğu için konuyu öğrenince netleriniz hızla artar zaten.

350K sınava hiç çalışmadan alınabilecek bir net zaten. Bence siz dişinizi sıkın EA'dan günde 8 saat matematik 4 saat sosyal çalışarak en az bir 30K alın.

TYT Türkçe28
TYT Sosyal15
TYT Matematik24
TYT Fen Bilimleri6
AYT Matematik24
AYT Edebiyat16
AYT TARIH-16
AYT Coğrafya-15

Kesinlikle 1 aylık sıkı bir çalışma ile yapılabilecek bir şey. Umudunuzu kesmeden ve asla programı bozmadan her gün çalışın, kurumların deneme sınavlarına girin bu sonuçlara kolaylıkla ulaşırsınız. AYT bilgiye dayalı olduğu için konuyu öğrenince netleriniz hızla artar zaten.

Hocam şimdi ben EA olduğum için coğrafyadan 6 soru tarih 1'den 10 soru var AYT matematik 2 net yapıyorum 1 ayda nasıl 24 çıkabilirim gerekirse 14-15 saat çalışırım önemli değil

Hocam şimdi ben EA olduğum için coğrafyadan 6 soru tarih 1'den 10 soru var AYT matematik 2 net yapıyorum 1 ayda nasıl 24 çıkabilirim gerekirse 14-15 saat çalışırım önemli değil
Dershaneye gitmiyorsanız YouTube üzerinden Benim Hocam kanalından konu anlatım ve örnek soru çözümlerini izleyip test çözün. Yapamadığınız soruları (etrafınızda öğretmen yoksa) telegram veya discord ders gruplarına atarak doğrularını öğrenin.

Geri
Yukarı