Tüm HTML kodları bilmek mümkün mü?

m1cope

Kilopat
Merhaba, HTML öğrenirken fark ettim ki eklediğim bir paragrafta style özelliğini kullanırken bile onlarca farklı şey çıkıyor. Color tarzı şeyler kolay olduğu için anlıyorum ama birçok şeyi anlamıyorum. Bunların hepsi nasıl bilinebiliyor? Hepsi kullanılıyor mu?

Mantığını bilsen yeterli. Örneğin okulda öğrendiğin matematik formülü gibi düşün, bazen formülü unutabiliyorsun ama hatırladığın an formülün ne işe yaradığını biliyorsun.

Dediğiniz şeyler CSS ile ilgili. Satır içinde style ile CSS yazabilirsiniz ama çok ekstrem durumlar harici kullanılmaması gerekir. Bir değişiklik yapmak istediğiniz teker teker uğraşmaktansa bir class atarsanız toptan çözersiniz.

HTML'i %100 bilmek mümkün diyebiliriz.

Programlamada ezber gerekmez. Arkadaşın yukarıda da dediği gibi mantığını bildikten sonra, elinin altında Google Amca var. Orada hepsi var zaten.

Yap-boz mantığı. Parça lazımsa kutudan (internetten) parça (kod) alıyorum. Çok işime yarayacaksa zaten sürekli kullanacağım için hafızama yazılıyor. 1-2 kez kullanacağım bir kod ise internetten alıp kullanmam yeterli oluyor. Hepsini ezbere bilmenize gerek yok.

Onu biliyorum. Google'da aratıp hepsini buldum ama demek istediğim hepsinin ne olduğunu tek tek bilmeli miyim?
Sürekli bir şekilde yazarsanız neden bilmeyesiniz? Pratikle ilgili bir şey bu, sürekli yazarsan aklına kazınır. Ayda bir kere yazarsan unuttukların olur.

Dediğiniz şeyler CSS ile ilgili. Satır içinde style ile CSS yazabilirsiniz ama çok ekstrem durumlar harici kullanılmaması gerekir. Bir değişiklik yapmak istediğiniz teker teker uğraşmaktansa bir class atarsanız toptan çözersiniz.

HTML'i %100 bilmek mümkün diyebiliriz.
Udemy üzerinden bir eğitimde çalışıyorum ama CSS değil de HTML içinde almış bu bölümü. Dolayısıyla class'lara daha gelemedim. Demekki daha sonraları öğreneceğim. teşekkürler.
Sürekli bir şekilde yazarsanız neden bilmeyesiniz? Pratikle ilgili bir şey bu, sürekli yazarsan aklına kazınır. Ayda bir kere yazarsan unuttukların olur.

Aslında sorun şurada: Visual Studio Code uygulaması otomatik tamamlama sağlıyor ve bu yüzden her şeyi aklımda tutmam gerekir mi bilmiyorum. Bu otomatik tamamlama benim öğrenmeme dezavantaj ama insanlar çalışırken bunu kullanmıyor mu?

Udemy üzerinden bir eğitimde çalışıyorum ama CSS değil de HTML içinde almış bu bölümü. Dolayısıyla class'lara daha gelemedim. Demek ki daha sonraları öğreneceğim, teşekkürler.
Büyük ihtimal bazı şeyleri gözle görebilmeniz için satır içi CSS yazmışlardır, normalde çok tercih edilen bir yöntem değildir. Sebebini öğrendikten sonra daha rahat anlarsınız. Kolay gelsin.
Aslında sorun şurada: Visual Studio Code uygulaması otomatik tamamlama sağlıyor ve bu yüzden her şeyi aklımda tutmam gerekir mi bilmiyorum. Bu otomatik tamamlama benim öğrenmeme dezavantaj ama insanlar çalışırken bunu kullanmıyor mu?
Otomatik tamamlamayı herkes kullanır, teknoloji ilerlerken gerilemek olmaz. Çok basit bir örnek vereyim:

Elinle <link rel="stylesheet" href="css/style.css"> yazmakta aynı şey; link:css yazıp otomatik olarak oluşturmakta. Neden otomatik tamamlamak varken sıfırdan kendin yazasın ki? Sonuç olarak bir algoritma yazmıyorsun, basit bir şeyi tamamlıyorsun. Kullanabilirsin, sadece normal bir IDE kullanırken zorlanırsın belki ama günümüzde düz bir IDE kullanmak mantıklı değil. (İstisna durumlar harici)

Yeni konular

Geri
Yukarı