Rehber Tüm kulaklıklar için en iyi ses kalitesini alma

Müzik
Müzik dinlemiyormuşum ki ben
Elinize sağlık çok güzel bir rehber olmuş.

V2 SE için DTS/Dolby vesaire onlar ne değiştirir alınmalı mı yoksa THX mi alınmalı?

Dolby çöp denilecek kulaklıklarda işe yarıyor denilebilir. DTS ise daha çok oyun performansıyla öne çıkıyor. Ses güzel kasılıyor fakat sesler leş oluyor. Onun yerine EQ yapın daha iyi.

Dolby çöp denilecek kulaklıklarda işe yarıyor denilebilir. DTS ise daha çok oyun performansıyla öne çıkıyor. Ses güzel kasılıyor fakat sesler leş oluyor. Onun yerine EQ yapın daha iyi.

Yaklaşık 10 civarı kulaklıkla denemişimdir genelde DTS ile kullandım hepsinde de ses sanki ses kartı takmış gibi daha doygun ve ayrıt edici, çevresel geldi. Söylediğinize katılmıyorum yüksek ihtimalle ayarlamayı düzgün yapamadınız. Ekolayzır kulaklığın frekans tepkisini değiştirmek için DTS ve Dolby sesi daha çevresel hale getirmek için kullanılan araçlar. EQ yapılınca ses daha çevresel falan olmuyor.

Ne ayar yapabiliriz ki, balanced seçeneği falan vardı diye hatırlıyorum başka bir şey yoktu.

Ne ayar yapabiliriz ki, balanced seçeneği falan vardı diye hatırlıyorum başka bir şey yoktu.

Kulaklığın türünü varsa modelini falan seçiyorsun başka da ayar yok. Ekolayzırı yanlış ayarlamış olabilirsin ya da modelden modele değişiyordur.

Güzel rehber.

@Sarı_Mercedes Hocam uygulamada bazı modeller yok sanırım. Walvet'i indirdim ankerin q10i modeli yok. Bununla ilgili yapabileceğim bir şey var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…