Tüm Oyunlarda Performansı Artıran Image Scaling Özelliği Tanıtıldı

Bu Nvidia'nın da sürücüleri ne kadar ilkel ya! AMD'de bi tane Radeon Software ile her şeyi yapıyordum. Şimdi web'ten son sürüm Game Ready indirdim "Versiyon: 472.12 - WHQL" olarak geçiyor ve Eylül'de gelmiş bu, bundan dahası yok. Bunu kurdum, hadi bunu kurarken Geforce Experience'i de kurayım dedim. Bunu kurunca da 496.76 sürümü çıktı experience'de, şimdi bunu kuruyorum. Zaten amacım da son sürümü kurabilmekti.

Oyun içerisinde de mi ayar yapıyoruz? Ben direk Denetim Masası'ndan %80 yapmıştım. O zaman yanlış mı yaptım?

Niyeyse orası hep geç güncelleniyor 472.12 zamanında da daha eski bir sürücü görünüyordu. Nvidia'nın sitesine girdikten sonra sağ üstteki Sürücüler kısmına basıpta arama yaparsanız eski sürücüyü gösteriyor şu verdiğim linkten arama yapınca son sürücüyü gösteriyor. Dertleri ne, neden böyle bir şey yaptılar bilmiyorum. Sorun sadece Nvidia'nın Türkiye sitesinde yaşanıyor anladığım kadarıyla, İngilizce sitesinde bu sorun yok.
Oyun içerisinde de mi ayar yapıyoruz? Ben direk Denetim Masası'ndan %80 yapmıştım. O zaman yanlış mı yaptım?
Denetim masasında %80 yaptıktan sonra oyun içerisinde çözünürlük ayarlama kısmında size uyan çözünürlüğü bulup oyunu o çözünürlükte oynayacaksınız, zaten çözünürlüğün rastgele olmasından hangisi olduğunu anlarsınız sanırım. Oyunun tam ekran olması gerekiyor bu arada.

Ben de anlamadım. Nvidia denetim masasında Görüntü Ölçekleme ayarını yapınca oyunun görüntüsü bozuluyor ama FPS'te bir artış olmadı.

Galiba bu özelliğin düzgün çalışabilmesi için yapımcıların oyuna önce entegre etmesi lazım?

Son düzenleme:
Hayır.

Laptopum 450 MX ekran kartına sahip. Bu özellik çalışır mı acaba ?

Ekran kartlarıyla sistemlerle vs. ilgili çok bir bilgim yok. Bu özelliği nasıl kullanacağız? Direkt otomatik olarak mı geliyor yoksa bir yerden indirmemiz falan mi gerekli? Bir de tüm oyunlarda işe yarıyor mu? cevaplarsanız çok sevinirim.

AC Odyssey'de denedim. 1.00 yaptığımda görüntü kötüleşti. 0.50'de düzeldi. Performans olarak bir artış hissetmedim.

Benim amd radeon hd 6350 ekran kartım var olur mu ?
Eğer Nvidia haricinde bir ekran kartına sahipseniz Image Scaling özelliğini yine de kullanabileceksiniz ancak sizin ekran kartınızın sürücüsü içerisinde bu özellik direk olarak yer almayacak. Nvidia, Image Scaling'i GitHub'da açık kaynak olarak paylaşacak ve güncellenecek, oynadığınız oyunun yapımcıları Image Scaling'i oyunlarına dahil ederlerse Nvidia kartınız olmasa bile kullanabiliyor olacaksınız. Bu olay HD 6350 gibi artık eskiyen kartların işine yaramayacaktır çünkü zaten eski oyunlara Image Scaling, FSR gibi şeyler pek eklenmez yapımcılar bunları eklemek için uğraşmaz, yeni oyunlara eklenir ama onları da sizin kartınız çalıştırmayacağı için bu özellikten pek faydalanamaycaksınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…