Rehber Tüm Windows hizmetlerinin anlamları

Eline sağlık. Alttaki şekilde İngilizce-Türkçe isimleri birlikte daha bir efsane olurdu. Bilmeyenler için alttan hangi servisi kapattığını bulması zor olur.
"echo Disabling Background Intelligent Transfer Service..."
"echo Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti (BITS) kapatıldı..." gibi...

Şu açıdan önemli. Bu hizmetlerden bazıları update ile ilgili mesela.
Adam kullandı diyelim. Kapatır ama sonra gelir Windows Update çalışmıyor diye destek arar.
Bilirse neyi kapattığını o kodu siler belki.

Eleştiri değil ama ekleme yapılırsa mis olur
Emeğine sağlık.

Hocam bence v2-v3 gibi farklı farklı rehberler yapın dediğiniz gibi uzun olması çok iyi değil hepsinin linkini de rehberlerin başına eklersiniz.

Hocam kapatmamızı önerdiğiniz hizmetlerin ne işe yaradığını yazar mısınız?

İşe yaramayan hizmetler diyebilirim, kapatın gitsin. Sıkıntı çıkarsa (çıkmayacak) geri açarsınız, sistem hizmetleri falan değil.

Dosyaların da ismi yazsaydı iyiydi.

BAT dosyasının mı? Aslında rehberi düzenleyip hem onu türkçeleştirip hem de easy service Optimizer'in kullanımını göstermek istiyorum ama düzenleyemiyorum. BAT dosyasında kapatacağı şeylerin adı yazıyor, çeviriye yazabilirsiniz. Fazla önermiyorum çünkü çok hizmet kapatıyor ve bazı şeyler çalışmıyor. Ekstra performans veya oyun odaklı yapılabilir.

Harika bir rehber, elinize sağlık. "Windows 11 ile uyumlu değildir" dediğiniz konu .bat uzantılı kısayol için mi? Windows 11 kullanıyorum ve elimle kapatmayı önerdiğiniz hizmetleri kapatmak istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…