Türev ve İntegral kaynak önerisi

Werlott

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Ben bu sene üniversiteyi kazandım ama lise son senede müfredattan kaldırıldığı için limit türev ve integrali hiç görmedim. Üniversitede de bunlardan sorumlu olduğum için bu yaz çalışmayı düşünüyorum. Şimdi sorum şu: Bana hiç bilmeyene anlatır gibi sıfırdan üniversite düzeyine kadar anlatabilecek bir kaynak (tercihen video) önerir misiniz?

Sadece Türev - Tunç Kurt
14 saat ama en yararlı kaynak bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada bazı kısımlar seni ilgilendirmeyebilir. Seni ilgilendirebilecek kısımlar burada mevcut.

Arkadaşlar merhaba. Ben bu sene üniversiteyi kazandım ama lise son senede müfredattan kaldırıldığı için limit türev ve integrali hiç görmedim. Üniversitede de bunlardan sorumlu olduğum için bu yaz çalışmayı düşünüyorum. Şimdi sorum şu: Bana hiç bilmeyene anlatır gibi sıfırdan üniversite düzeyine kadar anlatabilecek bir kaynak (tercihen video) önerir misiniz?
Karekök 0 serisi ile temelden öğrenebilirsiniz.

Benim bildiğim, üniversiteler direkt calculus ile başlıyorlar. LTİ temeli olmayanlar zorlanamaz mı acaba hocam?
Yanlış biliyorsunuz. Fonksiyonlar diye hızlıca özet geçip limitten başlıyorlar.

Çünkü size öğretilen limit 3 yaşındaki bebeğin anlayacağı kadar basit. O yüzden lise kaynakları bir halta yaramaz dedim. Epsilonlu deltalı limit formülü falan diye aratabilirsiniz veya paylaştığım kaynağın videolarına bakabilirsiniz. Oradakini bile öğrencilerin çoğu anlamaz. Sadece ezberleyip formül abi ne diyorsa onu uygulayıp puanlarını alırlar.
Tüm üniversiteler epsilonlu deltalı zımbırtıyı kullanmıyor ama iyi olanlar kullanıyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı