Türk Alman üniversitesi için Anadolu lisesindeki Almanca temeli yeter mi?

Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, ileride Türk alman üniversitesi bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Okul Almanca hazırlık dahil toplam 5 yıl. Hazırlık senesinde C1 Almanca seviyesine kadar getiriyorlarmış, bu sene 9.sınıfa başlıyorum, Anadolu lisesindeyim. Güzel bir temel atmaya çalışacağım, lise hayatımda göreceğim Almanca bu üniversitenin hazırlık bölümüne gidebilecek kadar bana yeter mi? Yoksa lise hayatımda kurs tarzı yerlere yine de gitmeli miyim?

Taü de iki bölüm var. Biri Almanca birinci yabancı dil olarak okuyanlar ve lisede Almanca hazırlık okuyanlar için 10 kişilik kontenjan var. Bu özel kontenjanı olan kısmın sıralaması düşük fakat Anadolu lisesinde olduğun için şartı sağlayamayabilirsin. Diğer yüksek sıralamada alan için ise Anadolu lisesinde okuman bir engel değil ve Almanca bilmeden de gitsen olur çünkü gidenlerin pek çoğu öyle.

Taü de iki bölüm var. Biri Almanca birinci yabancı dil olarak okuyanlar ve lisede Almanca hazırlık okuyanlar için 10 kişilik kontenjan var. Bu özel kontenjanı olan kısmın sıralaması düşük fakat Anadolu lisesinde olduğun için şartı sağlayamayabilirsin. Diğer yüksek sıralamada alan için ise Anadolu lisesinde okuman bir engel değil ve Almanca bilmeden de gitsen olur çünkü gidenlerin pek çoğu öyle.

Çok teşekkürler, puanı da gayet yüksek hocam.

Hazırlıkta C1 seviyesine kadar getiriyorlarsa çok da kasmayın derim. Temellerini öğrenin, derslerinize asılın.

Teşekkür ederim, puanı çok yüksek hocam zaten.

Geri
Yukarı