Türk Askeri Afganistan'dan çekildi, Mehmetçik yurda döndü

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK'nın) Afganistan'dan çekileceğini duyurmuştu. Görevini başarıyla tamamlayan Mehmetçik yurda döndü. 345 kişilik ekibi taşıyan uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi. Mehmetçik vatana geri döndü.

Konu hakkında Milli Savunma Hulusi Akar şunları söyledi:
Havaalanında olağandışı yoğunluğa ve şartlara rağmen önemli bir aksaklık olmadan TSK personeli planın aksaksız uygulanması için her türlü gayreti göstermektedir. Faaliyetlerimize sağladıkları destekten dolayı dost ve kardeş Pakistan ve Tacikistan ile bölgede beraber çalıştığımız Müttefiklerimize teşekkür ediyoruz. Dışişleri Bakanlığı ve ilgili kurumlarla koordineli olarak, faaliyetlerimiz mevcut tahliye planlarımız çerçevesinde devam etmektedir."

Askerimizin yurda geri dönmesine sevindim, önce kendi içimizdeki olaylar bitmeden asker göndermek bana pek mantıklı gelmiyordu. Önce kendi içimizdeki olaylarımızı halletmemiz lazım. Halledemesek bile Türk askerinin Afganistan'da işi ne? Bana pek mantıklı gelmiyor. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

• Türk Askeri Afganistan'a gidiyor: Tabi canım, bizim kesinlikle orada olmamız lazım! Kardeşlerimize yardımcı olmamız gerek! Yaşa Reis!
  • Türk Askeri Afganistan'dan dönüyor: Bizim ne işimiz var Afganistan'da? Reis doğru bir karar verdi!
Not: Ben baştan beri karşıyım Afganistan'da olmamıza.

• Türk Askeri Afganistan'a gidiyor: Tabi canım, bizim kesinlikle orada olmamız lazım! Kardeşlerimize yardımcı olmamız gerek! Yaşa Reis!
  • Türk Askeri Afganistan'dan dönüyor: Bizim ne işimiz var Afganistan'da? Reis doğru bir karar verdi!
Not: Ben baştan beri karşıyım Afganistan'da olmamıza.
Ben de aynı şekilde baştan beri karşıyım ancak gene de askerlerimizi gönderdiler :(

Aynı olayın bir benzeri sınır koruma tartışmasında yaşanmıştı :D. Bi "sınırlarımız çok iyi korunuyor" diyor, 3-5 gün sonra "göçmen akını var" diye açıklama yapıyor.

Vatandaşı olmasak komik ülkeyiz aslında.

Geri
Yukarı