Türk dili ve edebiyatı okunur mu?

Clematiss

Hectopat
Merhaba ege üniversitesinde Türk dili ve edebiyatı okumak istiyorum akademisyenliğe yöneleceğim direkt, çevremdeki herkes okuma işsiz kalırsın deyip duruyor ama ben bu bölümü okumak istiyorum yardımcı olabilecek bir abi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de okuduğunuz neredeyse her bölümde işsiz kalma olasılığı çok yüksek, uzun zamandır da böyle bu durum bence. Ancak fark yarattığınız her bölümde de illaki bir iş bulursunuz kafasındayım ben. Türk Dili ve Edebiyatı okusanız da olduğunuz yerde fark yaratıp, öne çıkıp kendi fırsatınızı kendiniz yaratabilirsiniz.

Türkiye'de okuduğunuz neredeyse her bölümde işsiz kalma olasılığı çok yüksek, uzun zamandır da böyle bu durum bence. Ancak fark yarattığınız her bölümde de illaki bir iş bulursunuz kafasındayım ben. Türk Dili ve Edebiyatı okusanız da olduğunuz yerde fark yaratıp, öne çıkıp kendi fırsatınızı kendiniz yaratabilirsiniz.

İsteyerek yapacağım için sizin gibi düşünüyorum, edebiyat seçmezsem YBS düşünüyorum ama kesinlikle istediğimden değil, bilmiyorum kafam çok karışık nasıl yapacağım bilemedim

İstediğin, zevk alacağın bölüm neyse onu okumanı tavsiye ederim. Eğer sadece derslere girip çıkmaz, üniversite süresince kendini bir birey olarak geliştirir ve bölümden başarılı bir şekilde mezun olursan kesinlikle iş bulabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı