Türk dizileri iyileşmeye mi başlıyor?

Bence hayır. Hele o kuzey yıldızı diye bir dizi var ya hiç bir güç bana o diziyi 10 saniyeden fazla izletemez. Bütün Türk dizileri aynı hepsinin konusu aşk bu kadar.

Aktif olarak Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Arıza ve Ramo izliyorum. EDHO 1,2 ve 3. sezon çok iyiydi ancak sonradan düşmeye başladı bence. Arıza zaten daha 10.bölümde ama o da konusundan dolayı düşüşe geçecek gibi. Ramo baya iyi gidiyor ama. Hep bir ters köşe düz bir dizi değil. Öneririm. Ancak eskiden daha iyiydi diziler. Kurtlar Vadisi gibi yurt dışında bile bilinen gibi efsaneler geçti. Ezel de aynı şekilde. Aşk-ı Memnu, Yaprak Dökümü gibi diziler de iyi. Artık öyle diziler yapılmıyor.

Aktif olarak Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Arıza ve Ramo izliyorum. EDHO 1,2 ve 3. sezon çok iyiydi ancak sonradan düşmeye başladı bence. Arıza zaten daha 10.bölümde ama o da konusundan dolayı düşüşe geçecek gibi. Ramo baya iyi gidiyor ama. Hep bir ters köşe düz bir dizi değil. Öneririm. Ancak eskiden daha iyiydi diziler. Kurtlar Vadisi gibi yurt dışında bile bilinen gibi efsaneler geçti. Ezel de aynı şekilde. Aşk-ı Memnu, Yaprak Dökümü gibi diziler de iyi. Artık öyle diziler yapılmıyor.
Tabi ki eski diziler daha iyi ancak son 3-4 yıla bakarsak bir gelişme var bence.
Hayır Türk dizisi. Ama tek tük işte. Genellikle aşk ve entrika oluyor.
Türk dizisi ise bence kriterlerimizin üstünde.

Uyarlama oldukları için iyi oluyor genelde. Ayrıca adamlar bir bölümü 50dk yapıp sezonu en fazla 12 bölüm ile tamamlıyorlar, biz bölümü en az 2 saat yapıp 30+ bölüm koyuyoruz bir sezona dizi çekilmez hale geliyor.

Geri
Yukarı