Türk kızları niye böyle?

ayrandöner

Decapat
Yer
Türkiye, Bursa
Daha fazla  
Ya arkadaşlar ilkokuldan beri böyle afedersiniz, ben kimseyi dış görünüşüyle kıyaslamıyorum ama şu Türk kızlarını anlamıyorum. Homo sapiens gibi erkekleri sevip Albert Einstein gibi erkeklerden nefret etmelerinin sebepleri nedir? Yani ben ilçede yaşıyorum açıkçası siz daha geniş bir alan veya sürekli okul (farklı il veya ilçelerden) gezdiyseniz fikirlerinizi yazın.

Toplumsal süreç gereği en güçlüyü seçmeye çalışıyorlar o yüzden zorbalık yapan, dövüp kıran kişileri seçiyorlar. Çoğu kız seçimleri bu etkiyle yaptığının bile farkında değil çünkü rahatlar, toplumda onlara çok ilgi gösteriliyor dolayısıyla kitap okuyarak, eğitim alarak vs. şekilde kendilerini geliştirmek zorunda kalmıyorlar.

Toplumsal süreç gereği en güçlüyü seçmeye çalışıyorlar o yüzden zorbalık yapan, dövüp kıran kişileri seçiyorlar. Çoğu kız seçimleri bu etkiyle yaptığının bile farkında değil çünkü rahatlar, toplumda onlara çok ilgi gösteriliyor dolayısıyla kitap okuyarak, eğitim alarak vs. şekilde kendilerini geliştirmek zorunda kalmıyorlar.
Hayatta yaptığımız en kötü hatalardan birisi galiba kızlara bişeyler yapması için hak vermek.

Onlara göre çekici kişiler demek, herkes Albert Einstein gibilerini tercih etmek zorunda değil.

Ya arkadaşlar ilkokuldan beri böyle afedersiniz, ben kimseyi dış görünüşüyle kıyaslamıyorum ama şu Türk kızlarını anlamıyorum. Homo sapiens gibi erkekleri sevip Albert Einstein gibi erkeklerden nefret etmelerinin sebepleri nedir? Yani ben ilçede yaşıyorum açıkçası siz daha geniş bir alan veya sürekli okul (farklı il veya ilçelerden) gezdiyseniz fikirlerinizi yazın.
Bizim sınıfta da öyle tipler var. Geçen bu kızlar niye mal dedim. Akılları sıra linç etmeye çalıştılar. Bende anlamış değilim her biri ayrı bir egonun peşinde, ayrı bir alfa olma peşinde. Niye insan kendi olmak yerine havalı olmak için daha da rezil olur anlamıyorum.

Albert Einstein'i şu anlamda dedim, akıllı, düzgün erkekleri sevmek yerine barzo erkeklerden hoşlanıyorlar.
Biliyorum o anlamda kullandığını. Fakat senin barzo olarak baktığın erkekler bazıları için çekici oluyor, gayet de normal bu durum. Bir erkek de çekici bulmadığı bir kızla ilişki kurmaz - istisnalar var elbette-.

İlk olarak Homo sapiens insan türü için kullanılmıştır. Hayatımda hiç düzgün bir erkekten hoşlanan bir kız (yaşıtım) görmedim.

O zaman bizim sınıftaki kızların ve aşık olduğu kişilerin tarifini yapayım:

1- Okul birincisi oldum diye bana söven kızın sevgilisinin Papio anubis burunlu bir keko olması
2- Disiplin suçu işleyen bir kızı uyardığım için bana sövdükten sonra hocaya yakalanması sonucu uzaklaştırma alan kızın Pan troglodytes'e benzeyen bir sevgilisinin olması
3- Sürekli bana "Salak" diyen bir kızın Gorilla gorilla hareketleri yapan birine aşık olması
4- Aptal aptal şeyler yapıp bana sürekli nedensiz yere hakaret eden kızın Pongo abelii tipli (Sakalsız) birine aşık olması

İyi olan iyiyi, kötü olan kötüyü bulur, diye bir söz vardır. Ben uzun zamandır bunu destekliyordum ama ta ki bizim sınıfın en efendi kızlarından olan birinin Papio anubis burunluya aşık olduğunu sezene kadar. Kendisini birden hal ve hareketleri değişti. Kötü huy edinmedi ama derslere karşı ilgisi azaldı. Kendisine aşk konusunu açınca birden değişiyordu. Her ihtimali düşündüm ve sadece seçenek olarak Papio anubis burunlu kalıyordu. Ben böyle tam 3 kişinin (İkisi kız biri erkek) kime aşık olduğunu buldum. Yani sapma ihtimali çok düşük.

Bazı erkeklere hakaret etmiş gibi gözükebilirim ama tipleri öyle maalesef. Hiçbirinin düzgün ahlaklı davranış sergilediğini görmedim.

Ve son olarak:
1641732176005.png

Siz keko seven kızlara mı ilgi duyduğunuz için mi bundan rahatsızsınız? Ne işiniz var ki keko seven kızla. Hayır, yani bu konuyu konuşmak bile gereksiz.

Erkeklerin nasıl zevkleri varsa, kızların da zevkleri var. Herkesin zevki farklı olabilir. Şunu da belirtmek isterim ki keko seven kızları cidden anlayamıyorum ama.

Geri
Yukarı