Türk komedi filmlerinin beğenilmemesi

Dwelf

Decapat
Yer
Grozny
Daha fazla  
Son zamanlardır izlediğim komedi filmlerini beğenmiyorum, olumlu bir yorum da göremiyorum. Sizce bunun sebebi nedir, siz son zamanlardaki komedi filmlerini beğeniyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlardır izlediğim komedi filmlerini beğenmiyorum, olumlu bir yorum da göremiyorum. Sizce bunun sebebi nedir, siz son zamanlardaki komedi filmlerini beğeniyor musunuz?
Hocam artık espriler tutmuyor. Alışılmış şeyler. Mesela şu anda yetenek programı başlasa fazla tutacağını sanmıyorum. Çünkü sürekli aynı şeyler.

Hiçbirinin beğenilme amacı yok çünkü. Üzerinde adam akıllı durulmadan, neredeyse 1 günde yazılıp bitirilmiş saçma sapan senaryoyla, gördüğünüz zaman ''sokaktan adam çevirsen daha iyi oynar'' diye iç geçirdiğiniz oyunculuklarla, bel altı mizah vb. bir sürü etken mevcut. Çoğu para kazanma amaçlı. Sadece komedi için değil genel olarak Türk sinemasının durumu böyle maalesef. Neyse ki yıl içerisinde sayısı az da olsa harika filmlerimiz çıkıyor. İşi bilmek lazım yoksa ''Recep İvedik''ten öteye geçemiyoruz.

Recep ivedik ilk çıktığında alternatifi yoktu. O yüzden çok izlendi ve beğenildi. Şimdi ise baydı artık. Herkes ona benzeyip para kaldırmaya çalışıyor.

Komedi ve korku filmleri yapacaklarına aksiyon filmleri falan yapılsa. Para mı yetmiyor ya da stüdyolar yapamadığından mı yapmıyorlar?

Hiçbirinin beğenilme amacı yok çünkü. Üzerinde adam akıllı durulmadan, neredeyse 1 günde yazılıp bitirilmiş saçma sapan senaryoyla, gördüğünüz zaman "sokaktan adam çevirsen daha iyi oynar" diye iç geçirdiğiniz oyunculuklarla, bel altı mizah vb. bir sürü etken mevcut. Çoğu para kazanma amaçlı. Sadece komedi için değil genel olarak Türk sinemasının durumu böyle maalesef. Neyse ki yıl içerisinde sayısı az da olsa harika filmlerimiz çıkıyor. İşi bilmek lazım yoksa "Recep İvedik"ten öteye geçemiyoruz.

Gerçekten size katılıyorum hocam. Bu arada 1000. beğeniniz hayırlı olsun. :D
Komedi ve korku filmleri yapacaklarına aksiyon filmleri falan yapılsa. Para mı yetmiyor ya da stüdyolar yapamadığından mı yapmıyorlar?
Aksiyon filmi yapacak para ve imkan var lakin o toplara girmek istemiyorlar. Düşük izlenme kaygısı olduğu için.
Recep ivedik ilk çıktığında alternatifi yoktu. O yüzden çok izlendi ve beğenildi. Şimdi ise baydı artık. Herkes ona benzeyip para kaldırmaya çalışıyor.
Bence Recep İvedik ilk 3 filmi iyi idi ama hem taklitleri çoğaldı hem de serinin devamı gelince iyice baydı.

Geri
Yukarı