"Türk milleti zekidir" dedikten sonra gelen pişmanlık hissi

Arkadaşlar Türk mileti zeki falan değildir o zamanlar Türkiye kötü bir durumdaydı Atatürk'te halk birlik olsun ve halka güven vermek için böyle söylemlerde bulunmuştur.

Of, of...
Arkadaşlar savaşta savaşan kadınlarımız ne haldeydi diyorsunuz. Haklısınız da. Ancak bir insan, doğası gereği ihtiyaç duymadığı bir organını, yönünü çalıştırmaz ve kullanmaz. Sizin dediğiniz de buna bir örnek. O kadınlarımız savaşta oldukları için hayatta kalabilmek uğruna mecburen belli bir zekanın, direncin üzerine olmak zorundalardı. Aynı ilk insanların hayatta kalabilmek için bizim ulaşabileceğimizin çok daha üzerinde bir kas yapısına sahip olmaları gibi. Bir nevi evrim bu. Bu videodakilerin anneleri babaları belli ki zengin tipler, bunlar da nasıl olsa para bol diye zihinlerini kullanma gereği duymamışlar. Şımardıkça şımarmışlar. Zenginlerin çocukları zaten bu yüzden züppe olarak tanımlanır. Adamların beyne ihtiyacı yok ki :)

Son düzenleme:
Ülkemiz kötü bir durumda maalesef, bu doğru. Ancak dünyanın en kötü ülkesi değiliz, Türk milleti de en kötü millet değil diye düşünüyorum. Bir süredir ülkeye karşı saçma propagandalar yapılıyor, gerçekten can sıkıcı bir durum. Sanki ABD'de veya Almanya'da herkes "Einstein kadar" zeki. 2021 yılında hala Avrupa'da etnik köken tabanlı hareketler yaşanıyor, ABD'de hala insanlar aptal sebepler yüzünden problemler yaşıyor.
Eğer ülkedeki iktidar değişirse ve eğitim ile ekonomi alanlarında atılımlar yapılırsa ülkenin daha iyi olacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı