Türk minibüs şöförlerine helal olsun

• Konuyu başlatan M3M3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adamlar rahat ötesi trafiği birbirine katıyor. Her sabah görüyorum yolun ortasında yolcu alıyor, yolcu indiriyor. Bilinç sıfır yol bomboş ama trafiği kilitliyorlar. Şikayet işe yarar ama durağa falan şikayet etmek işe yaramaz bence. Polise başvurmak daha iyi bir de 5-10 kişi şikayet etse sürekli ceza yeseler akılları başlarına gelir. Şahsen ben kendimi suçlu buluyorum bu konuda şikayet etmez isek, polise bildirmez isek kazada olur, ölümde olur. Bu konuda bir bilinç oluşmalı. Canımızı emanet ediyoruz. 20- 30 kişinin canını taşımıyorlar sanki affınıza sığınıyorum ama sanki başka bir şey taşıyorlar. Ama hepsi böyle değil kurallara uyan ve çok bilinçli dikkatli insanlarda gördüm. Onlar gibi olsalar hiç bir sorun yok.
Ben geçen hafta bindiğimde ilk defa rastladım şöför fazla yolcu almadı binmek isteyen vardı yolda hepsine dolu işareti yaptı. Ama genellikle insan taşıdıklarının farkında değiller. Geçen sene bi kızı ezmişti yerden kaldırdılar hastane yakındı minibüse koydular bende yardım ettim. Kızın ağzı burnu kan içindeydi yarı baygın. Aklıma geldikçe tüylerim ürperiyor. Trafik canavarı bunlar.

Evet. Gerçekten bilinçli kullananlar var yok değil ama çok düşük bir yüzde. Affedersin sanki insan taşımıyorlar. Bence bunları toplu olarak şikayet etmek lazım. Toplu şikayetler artar ise bir çözüm gelebilir.

Evet. Gerçekten bilinçli kullananlar var yok değil ama çok düşük bir yüzde. Affedersin sanki insan taşımıyorlar. Bence bunları toplu olarak şikayet etmek lazım. Toplu şikayetler artar ise bir çözüm gelebilir.
2016 yılında kart kullanımı gelicek dediler. Yeni minibüslerde oturan ve ayakta duran yolcu sayıları yazıyor ama uyan kim.

Kimse uymaz bence. Açıkçası yolcu çok olduğu için ayakta almak zorunda da kalıyorlar. İşe geç kaldın ve minibüs dolu ben ayakta gitmeye razı olurum. Bunun gibi durumlar da var. Herkes işe yetişmeye çalışıyor. Bence yapılması gereken minibüs sayısı artırılacak. Yeni duraklar kurulacak.

Açıkçası Otobüs/Dolmuşlara binmeyeli uzun zaman oldu, ancak görünen o ki o tarz şoförlerin ne gözü paraya doyuyor ne de insan sağlığına önem veriyorlar. İşin kötü tarafı bu tarz dolmuş vak'alarını 3-5 günde bir Haberlerde de izliyoruz...
Açıkçası şikayet edilecek yerler/kurumlar var ama onlar da bizim Türk şoförüne kıyamıyorlar sanırım.:(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çökün, kandırdım kalkın :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı