Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuzey Irak Operasyonu Başladı

Makaleler
49
Geçtiğimiz günlerde Irak Başika'daki Türk Üssüne yapılan saldırı sonucu bir Türk askerinin şehit olmasının ardından TSK, Kuzey Irak bölgesinde operasyon için düğmeye bastı. Gece saatlerinde başlayan operasyonlarda 27 teröristin öldürüldüğü biliniyor. Savaş uçaklarının Metina’nın Zendura'yı bombalamasının ardından bölgenin yoğun bir şekilde T-129 Atak helikopterlerle bombalandığı belirtildi. Operasyona Özel Kuvvetler Komutanlığı, SİHA'lar ve F-16'lar da destek veriyor. En son gelen bilgiye göre de TSK birlikleri Zinnar dağına hava harekatı ile konuşlandı.

Şu an operasyon hakkında bilgiler personeller tarafından kulaktan kulağa ve yavaş ulaşıyor. Ben bu operasyonun sonunda en az 100 teröristin öldürüleceğini düşünüyorum. (Tabii o kadar kaldıysa. :)) Yakında resmi bir açıklama yapılacaktır.

Geçtiğimiz günlerde Irak başika'daki Türk üssüne yapılan saldırı sonucu bir Türk askerinin şehit olmasının ardından tsk, kuzey Irak bölgesinde operasyon için düğmeye bastı. Gece saatlerinde başlayan operasyonlarda 27 teröristin öldürüldüğü biliniyor. Savaş uçaklarının Metina'nın Zendura'yı bombalamasının ardından bölgenin yoğun bir şekilde T-129 atak helikopterlerle bombalandığı belirtildi. Operasyona özel kuvvetler komutanlığı, SİHA'lar ve F-16'lar da destek veriyor. En son gelen bilgiye göre de tsk birlikleri zinnar dağına hava harekatı ile konuşlandı.

Şu an operasyon hakkında bilgiler personeller tarafından kulaktan kulağa ve yavaş ulaşıyor. Ben bu operasyonun sonunda en az 100 teröristin öldürüleceğini düşünüyorum. (tabii o kadar kaldıysa. :)) yakında resmi bir açıklama yapılacaktır.

Hepsi gebertilmeli kahpelerden. Bakalım bir daha saldırıyorlar mı?

İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranana KCK'nın sözde yürütme konseyi üyesi Dalokay Şanlı, MİT ve TSK'nın ortak operasyonuyla az önce öldürüldü.

Ayrıca bölgede öldürülen terörist sayısı 50'yi geçmiş durumda. Sınıra yakın PKK kamplarında büyük çapta yıkım var. KKK Piyadeleri ve ÖKK personelleri helikopterle bölgeye inmeye devam ediyor.
Sinan Dersim kod adlı terörist Dalokay Şanlı öldürüldü - Son Dakika Güncel  Haberler

Çoğu Diyarbakır'dan olmak üzere farklı üslerden kalkan F-16'lar da bölgede aktif durumda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı