Türk tarihi ile ilgili kitap önerisi

I3eyaz

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
@yiange28

Okuması zevkli, sürükleyici, klasik tarih kitapları gibi sıkıcı olmayan, roman havasında eski türk tarihi ile ilgili kitap önerisi. (Selçuklular ve öncesi)

Barbaros Hayreddin Paşa' nın hatıraları M.Ertuğrul Düzdaş Kapı yayınları
Roman tadında Barbaros Hayreddin in hatıratıdır. Müthiştir, okumanı tavsiye ederim.

Selçuklu demiyeyim de Türk'lerin genel bir özeti var asya'nın bozkırlarından avrupa'nın kapılarına kadar. Üstad İlber Ortaylı'nın yazdığı Türklerin Tarihi yeni çıkan bir kitap. Gerçekten 10 numara olmuş, okumanız lazım. :)

Selçuklu demiyeyim de Türk'lerin genel bir özeti var asya'nın bozkırlarından avrupa'nın kapılarına kadar. Üstad İlber Ortaylı'nın yazdığı Türklerin Tarihi yeni çıkan bir kitap. Gerçekten 10 numara olmuş, okumanız lazım.
Onu okudum. Herkese teşekkürler en kısa zamanda hepsini okuyup değerlendirme yaparım. İlber hocanın kitapları harika, kendine has bir havası var.

Timurlenk M. TURHAN TAN. Deli Kurt ATSIZ.
Belki de en iyisi Türkler ve Kızılderililer Ord. Prof. Reha Oğuz Türkkan.

Kusura bakma geç cevap verdim çunku bilgisayarla internete bağlanma problemini çözmeye çalışıyorum, şimdi telefondan girdim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı