Türk Telekom 100 Mbps denenmeli mi?

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Altyapımın adres ile Telekom Arayüzünden sorgulamasında 87.6 Mbps çıkıyor. Telekom yaklaşık 4-5 ay boyunca kendi kapsama haritası sitesini kapalı tutmuştu, açıldığında ise ayrı bir arayüz kullandıklarını öğrendim.
Adres ile sorgulama: 87.6 Mbps.
Yalın internet telefon numarası ile sorgulama: 125 Mbps.
Hattın alabileceği max değer anlık: 132 Mbps.

Şu anda 50 Mbps kullanıyorum. Speedtest üzerinde 48Mbps alıyorum ve hat değerlerim:

Screenshot_1.png

Telekom'da paket yükseltince taahhüt etkilenmiyor, Ancak hız düşürme yaparsam taahhüt yeniden başlıyor.
Nisan'da 50'den 24'e düşürmüştük. O sırada yenilendi.

Şu anda Tivibu Ev süper paket vb. dahil 50 Mbps internete 160 TL Ödüyorum. Evet kazık. Değiştiririm belki. Veya Tivibu'yu iptal ederim.

Sizce 100 Mbps denemek mantıklı mı?

Altyapımın adres ile Telekom Arayüzünden sorgulamasında 87.6 Mbps çıkıyor. Telekom yaklaşık 4-5 ay boyunca kendi kapsama haritası sitesini kapalı tutmuştu, açıldığında ise ayrı bir arayüz kullandıklarını öğrendim.
Adres ile sorgulama: 87.6 Mbps.
Yalın internet telefon numarası ile sorgulama: 125 Mbps.
Hattın alabileceği max değer anlık: 132 Mbps.

Şu anda 50 Mbps kullanıyorum. Speedtest üzerinde 48Mbps alıyorum ve hat değerlerim:

Eki Görüntüle 771147

Telekom'da paket yükseltince taahhüt etkilenmiyor, Ancak hız düşürme yaparsam taahhüt yeniden başlıyor.
Nisan'da 50'den 24'e düşürmüştük. O sırada yenilendi.

Şu anda Tivibu Ev süper paket vb. dahil 50 Mbps internete 160 TL Ödüyorum. Evet kazık. Değiştiririm belki. Veya Tivibu'yu iptal ederim.

Sizce 100 Mbps denemek mantıklı mı?
Hattın alabileceğe değere nerden bakıyorsun acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı