Türk Telekom 100 Mbps internet hızı düştü

kroniq01

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, Türk Telekom'dan 24 ay taahütlü 100 MBPS hızlı bir internet paketi aldım. Kasım ayında aldığım paket 1 Şubat'dan itibaren 40 MBPS'ye düştü. Müşteri temsilcisini aradım ve arıza kaydı oluşturdum. Gönderilen ekip dış tesisatta bir problem olmadığını sorunun iç tesisattan kaynaklandığını iletti. Bunun üzerine elit ekip dedikleri "sözde elit" ekibi çağırdım gelen ekip portu değiştirdi ve gitti. Sorun hala devam edince bu sefer modem firmasını aradım. Modem firması, modem kaynaklı bir problem olmadığını sorunun santralden kaynaklanabileceğini söyledi. Tekrar TT müşteri hizmetlerini aradım ve bu sefer bana genel müdürlükteki çözüm masasına başvurmamı söylediler. Çözüm masasına başvurunca tek söyledikleri: Biz bir şey yapamayız bir elektrikçi çağırın, oldu. Şimdi Türknet'e başvurmayı planlıyorum fakat TT 3 ay kullandığım internet için benden 376 TL cayma bedeli istiyor. Bu işlerden anlayan biri yardımcı olabilir mi lütfen ? Bir an önce şu TT'den kurtulmak istiyorum.

Sorunun sizden olmadığına emin iseniz, hakem heyetine şikayet edin. Sorununuz için detaylı inceleme talep edin çözülemiyecekse sözleşme iptali talebinde bulunun, hakem heyetine.

Zamanında benim direkt hattım kopmuştu. Çağırdığımda aynı elit ekip iç tesisat dedi. Sıfırdan yenisini döşedim, tahmin edin ne oldu? Devam etti. Sonradan sahadaki kutuda sorun olduğu ortaya çıktı. Aynı firma müşterisi olmamıza ve aynı paketi kullanıyor olmamıza rağmen komşum neredeyse benden 2 kat hızlı internet sahibi. Arayınca santrale uzaksınız diyorlar anca. Kimine iyi, kimine kötü davranan bir firma. Size kötü davranıyorsa ve değiştirme hakkınız varsa değiştirin derim. Cayma bedeline gelecek olursak 24 ay taahhütlü ise bedel ödemeden cayabiliyor olmanız gerekiyor. Araştırın.

Öncelikle geçmiş olsun, Turknet 120tlye kadar cayma bedelini ödüyor.

Ben olsam tüketici heyetine başvururdum ve sürekli ttnetle telefonda şikayet kaydı vs bırakırdım.

Tüketici Hakem Heyeti'ne gidip şikayetçi ol. Başka bir öneri ise Türknet'e bırak bu işi. Cayma bedelinin bir kısmını karşılıyorlar diye biliyorum.

Port değiştirme ile sorun %100 değişecek diye bir işlem yok. Ankastre kutusundan modeme gelen kabloda sorun var belki ne biliyorsunuz ?
Ben portu değiştirsinler diye çağırmadım hız sorunum olduğu için çağırdım. Onların uyguladığı çözüm bu olduğu için yazdım. Kopma yaşamıyorum sadece hız düşüklüğü yaşıyorum kabloda sıkıntı olması direk internetin kopmasına sebep olmaz mıydı ? pek bir bilgim yok bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Ben portu değiştirsinler diye çağırmadım hız sorunum olduğu için çağırdım. Onların uyguladığı çözüm bu olduğu için yazdım. Kopma yaşamıyorum sadece hız düşüklüğü yaşıyorum kabloda sıkıntı olması direk internetin kopmasına sebep olmaz mıydı ? pek bir bilgim yok bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
Kabloda sorun var ise her sorun yaşanabilir. Kopma olur, hızda sürekli dalgalanma, düşük hız, yüksek ping, internet olduğu halde sitelere erişememe gibi bir ton sorundan birisi yada birileri yaşanabilir. En basit yöntem Türk Telekom ekibini tekrar getirtip ankastre kutusundan hız ölçümü yapması ve sonrasında sorun yok ise bide modeme taktığınız DSL kablosundan ölçüm yapmasıdır. O zaman sorunun kabloda olup olmadığı anlaşılır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı