Türk Telekom 100 MBps paket 55 MBps veriyor

Fazlı Cankurt

Hectopat
100 Mbps internetim var altyapım da 100 Mbps'e kadar destekliyor ama en fazla 62 aldım genellikle 55 56'larda internetim Türk Telekom.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-12 223522.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-12 223522.png
    99,5 KB · Görüntüleme: 65
Bende de aynı sıkıntı oluyor sebebini bilmiyorum. 100 mbps fiber altyapılı 100 mbps internet var ama çoğu zaman 20'lerde geziyor. Nadiren 1-2'ye iniyor ve 90+ ya çıkıyor. Genellikle pc ilk açıldığında 1-2 mb oluyor. Ağ bağdaştırıcısını kapatıp açıyorum 20'ye ya da 90'lara çıkıyor. İşe yaramazsa LAN kablosunu çıkarıp takıyorum öyle düzeliyor ama bazen inat edip 20'lerde kalıyor anlamadım hiçbir şey. Siz de bu yaptıklarımı deneyin belki düzelir ama kalıcı çözüm değil. Her yeniden başlatmaya düşme riske oluyor.

Altyapına göre 80Mbps hız alabiliyorsun ve şuan SNR değerlerine göre de kullanabileceğin maksimum hız bu, daha yükseğini alırsan kopmalar yaşayabilirsin. Eğer illa ki daha yüksek hız istiyorum diyorsan harici bir CAT6 kablo çekmen gerekebilir, ama masrafına bakacak olduğumuz zaman bence hiç gerek yok şuanki hızından devam et.

Altyapına göre 80Mbps hız alabiliyorsun ve şuan SNR değerlerine göre de kullanabileceğin maksimum hız bu, daha yükseğini alırsan kopmalar yaşayabilirsin. Eğer illa ki daha yüksek hız istiyorum diyorsan harici bir CAT6 kablo çekmen gerekebilir, ama masrafına bakacak olduğumuz zaman bence hiç gerek yok şuanki hızından devam et.
80 i alsam bile iyi hiç alamıyorum en fazla 60 işte

80 i alsam bile iyi hiç alamıyorum en fazla 60 işte
Bu da demek oluyor ki 60 dan fazla alırsanız kopma yaşayabilirsiniz. SNR değerini korumak için hızınız kısıtlanıyordur.

Benim de altyapım 90Mbps desteklerken 50Mbps paket kullanıyorum, çünkü daha fazlasını alınca kopmalar yaşıyorum.

%100 bir şey dememiz doğru olmaz, Türk Telekom'a arıza kaydı bırakırsanız detaylı bilgiyi onlar verebilir.

Geri
Yukarı