Türk Telekom 100 Mbps Paketi Nasıldır?

Merhaba. Bulunduğum bölgeye fiber altyapı döşendi. Altyapı sorgu sitelerinde eskiden Max 65 Mbps hız alınabileceği yazıyordu. Şimdi ise fiber olduğu ve 100 Mbps'e kadar hız alınabileceği yazıyor. Yani altyapının değiştiğini doğrulayabiliyorum.
Türk Telekom Online işlemler uygulamasındaki "paket (hız) değişikliği" bölümündeki fiyatlar piyasadaki bütün sağlayıcılardan çok daha uygun. Ancak 100 Mbps'nin bana ne kadarını verebilecekler bunu tahmin edemiyorum. 100 Mbps paket alıp da 50 Mbps hız almak istemem. Müşteri temsilcisini arayıp sorduğumda bu denli bir düşüş olmayacağını, maksimum 10 Mbps fark edeceğini, yani 90-100 Mbps arası hız vereceklerini söyledi. Bu ne kadar doğrudur? Ayrıca bunu yaptığımda taahhüdüm güncellenip 2 sene daha mı eklenecek yoksa mevcut taahhüdüm devam mı edecek?

Eki Görüntüle 1700703

Altyapıdan çok memnunum. Kesinti olmuyor, pingim de 6-7 civarında kararlı duruyor. Bu yüzden fiyat da uygun olduğu için TT'den devam edeceğim. Diğer sağlayıcıları önermenize gerek yok. Tek istediğim 100 Mbps kullanan arkadaşlar sağlayıcı fark etmeksizin hız testlerini atarlarsa çok sevinirim.

Size verilen hız kadar alabileceğinizi düşünüyorum. 65 ise 62-63 verirler sanki. Taahhüt konusunda taahhüt uzamıyor. Hız değişiyor sadece bende 50 Mbps paket kullanıyorum. Türk Telekom'da memnunum şahsen.

Merhaba. Bulunduğum bölgeye fiber altyapı döşendi. Altyapı sorgu sitelerinde eskiden Max 65 Mbps hız alınabileceği yazıyordu. Şimdi ise fiber olduğu ve 100 Mbps'e kadar hız alınabileceği yazıyor. Yani altyapının değiştiğini doğrulayabiliyorum.
Türk Telekom Online işlemler uygulamasındaki "paket (hız) değişikliği" bölümündeki fiyatlar piyasadaki bütün sağlayıcılardan çok daha uygun. Ancak 100 Mbps'nin bana ne kadarını verebilecekler bunu tahmin edemiyorum. 100 Mbps paket alıp da 50 Mbps hız almak istemem. Müşteri temsilcisini arayıp sorduğumda bu denli bir düşüş olmayacağını, maksimum 10 Mbps fark edeceğini, yani 90-100 Mbps arası hız vereceklerini söyledi. Bu ne kadar doğrudur? Ayrıca bunu yaptığımda taahhüdüm güncellenip 2 sene daha mı eklenecek yoksa mevcut taahhüdüm devam mı edecek?

Eki Görüntüle 1700703

Altyapıdan çok memnunum. Kesinti olmuyor, pingim de 6-7 civarında kararlı duruyor. Bu yüzden fiyat da uygun olduğu için TT'den devam edeceğim. Diğer sağlayıcıları önermenize gerek yok. Tek istediğim 100 Mbps kullanan arkadaşlar sağlayıcı fark etmeksizin hız testlerini atarlarsa çok sevinirim.

Ayrıca yanlış bilmiyorsam Hiper paketleri VDSL altyapı oluyordu.

Eki Görüntüle 1700703

Bu fiyatları nereden alıyorsunuz?

Türk Telekom Online işlemler uygulamasındaki "paket (hız) değişikliği" bölümündeki fiyatlar piyasadaki bütün sağlayıcılardan çok daha uygun. Ancak 100 Mbps'nin bana ne kadarını verebilecekler bunu tahmin edemiyorum. 100 Mbps paket alıp da 50 Mbps hız almak istemem. Müşteri temsilcisini arayıp sorduğumda bu denli bir düşüş olmayacağını, maksimum 10 Mbps fark edeceğini, yani 90-100 Mbps arası hız vereceklerini söyledi. Bu ne kadar doğrudur?

Eskiden ben de TT kullanıcısıydım. Arayıp altyapı güçlendirmesi yapıldığını ve bana 100Mbps verebileceklerini söylediler. Ben de kabul ettim ancak verdikleni hız 65Mbps'yi geçemiyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp belirtilen hızı alamadığımı ve eski paketime geçmek istediğimi aynı gün içerisinde söyledim ve bir sorun yaşamadan eski paketime dönüş yaptım. Sen de aynı şekilde yapıp kaç Mbps alacağını deneyip memnun kalmazsan eski paketine dönebilirsin diye düşünüyorum.

TurkNet'te geçin

Altyapı yoksa balon marka. 1 yıl zam yapmayacağız dediler 1 yılda 250 TL'ye çıktı 1000 Mbps internet dediklerini de toplasan 100 kişi almıyordur. TurkNet önceden uygun fiyata yüksek Mbps veriyor diye tercih ediliyordu. Yoksa diğerlerinden farkı yok

TT 100 Mbps paketini kullanıyorum. Altyapım en fazla 82 Mbps destekliyor ve şu anki hızım. Altyapınız iyiyse kesinlikle tavsiye ederim.
Eki Görüntüle 1700708
Ben de Türk Net Fiber kullanıyordum 100 Mbps pakette 130'lu hızlar görüyordum. Geçen hafta tekrar TT'ye geçtim. Pek bir değişim olmadı yine 110-120 arası hız geliyor. Akşam kullanılırken ölçtüm üstelik. Ama bizim kutu hemen karşıda arada 20 m var yok. O yüzden sizde de pek kayıp olmaz, eğer çok uzak değilse.
Gerçek fiber ise tam olarak 100 hatta 110 civarı hız alabilirsiniz.
Size verilen hız kadar alabileceğinizi düşünüyorum. 65 ise 62-63 verirler sanki. Taahhüt konusunda taahhüt uzamıyor. Hız değişiyor sadece bende 50 Mbps paket kullanıyorum. Türk Telekom'da memnunum şahsen.
Hepinize teşekkür ederim dostlar.

Eskiden ben de TT kullanıcısıydım. Arayıp altyapı güçlendirmesi yapıldığını ve bana 100Mbps verebileceklerini söylediler. Ben de kabul ettim ancak verdikleni hız 65Mbps'yi geçemiyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp belirtilen hızı alamadığımı ve eski paketime geçmek istediğimi aynı gün içerisinde söyledim ve bir sorun yaşamadan eski paketime dönüş yaptım. Sen de aynı şekilde yapıp kaç Mbps alacağını deneyip memnun kalmazsan eski paketine dönebilirsin diye düşünüyorum.
Size de teşekkür ederim umarım aynı durumu yaşamam, yaşarsam da umarım eski paketime dönebilirim.

Bu fiyatları nereden alıyorsunuz?
Türk Telekom'un Online İşlemler adlı mobil uygulamasından. Uygulamayı kurcalarken tesadüfen fark ettim. Keşke daha önce görseymişim.

Bu fiyatlara hiç durmadan geç ben internet sitesinden baktığımda 250 TL diyor sana nasıl böyle uygun fiyat çıkıyor anlamadım.
Yaklaşık 4 yıldır TT abonesiyim belki de taahhütüm sürekli yenilendiği için indirim falan sağlıyorlardır ben de bilmiyorum. İşin kötüsü taahhütüm önümüzdeki haziran bitecek. Umarım taahhütüm bittiğinde tekrar yenilediğimde bu fiyatlar devam eder.

Ne kadar ödüyorsunuz?
@AnimusOxyGeN Gigafiber yoksa Türknetin mantığı yok. 250TL oldu.
İptal etmeden geçişle yaptım. 236 TL fiyat verdiler. İptal edip yeni abone olursan 248 demişti. Her eve internet kampanyası var TT sitesinde onu kontrol edin. Bazı illerin ilçelerine özel daha indirimli sunmuşlar. Bende o olmadığı için normal fiyattan alabildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı