Türk Telekom 100Mbps pakette düşük hız

Upload hızı normal gibi. Ancak download için müşteri hizmetlerini arayın. Eğer net cevap vermezlerse sürekli arayın. Bir süre sonra bıkıp ilgilenmeye başlıyorlar. Azıcık da sert konuşmayı unutmayın.

Alt yapın 100 destekliyor demedilerse, 100 mbpse geçmiş olman bir şey değiştirmeyecek. Hızdaki artış alt yapının maksimumu kadar olur. Bu durumda alt yapın maks 60 download destekliyor demektir. Diğer bir mevzu upload. TT'de ADSL 4 mbps, VDSL 8 mbps upload sınırına sahip. Bunu ek ücret ödeyerek yükseltiyorsunuz. Eğer 8 mbps bile up almıyorsanız, zaten bunu paket değişikliği ile yükseltemezsiniz. Normalde ADSL veya VDSL paketlerde 100 mbps internet vereceklerini garanti etmezler. 100 mbps'e kadar vereceklerini söylerler. Dolayısıyla bu kelime seçiminden dolayı herhangi bir yükümlülüğe sahip değiller.

Bunlar mı hat değerleri ?

Dosya Ekleri

• bandicam 2021-08-07 12-50-29-205.jpg
    bandicam 2021-08-07 12-50-29-205.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 50
Hat değerleriniz kontrol ettiğimde 80 alabilirsiniz en fazla. Hız testinde 70-75 görebilirsiniz bu da normal, hatta bu değerlerde kopma da olabilir. Hat değerlerini kontrol edip keşke paket geçişini gerçekleştirseydiniz.

Hat değerini soran olmamış kimse. Modem ara yüzünden hat değerlerini de görelim.
Noise margin, transmit ve receive power değerleri haricinde DSL istatistiklerinin bir işe yaradığını düşünmüyorum. Eğer buraya bakarak hareket edersem, margin değerimi 1-2 civarlarına düşürdüğümde 110 mbps hız atanabileceğini söylüyorlar. Fakat biliyorum ki sinyal zayıflamasından kaynaklı olarak, ayrıca santrale olan mesafemden kaynaklı olarak böyle bir şey mümkün değil. Ayrıca modem ne kadar bana 80-100 desede ben zaten 60+ alıyorum :D
1628330449105.png
1628330479672.png

1628330540499.png

Bina alt yapısını kontrol ettin mi? Çoğu insan bu yüzden şikayet ediyor alt yapıyı bilmediği için altyapın 100Mbps'yi desteklemiyorsa o hızı alamazsın ben soruyorlar diye biliyorum ama sormayabilirler de. Mesela bizim altyapı maksimum 65Mbps destekliyor Türk Telekom alırsan Kablonet'in 100Mbps desteği var ama ilginç ki TurkNet 35 diyor kendi altyapısına.

Yeni konular

Geri
Yukarı