Türk Telekom 75 MB VDSL HiperNet 550ms ping

Benim evde eski, modeme giren hat kablosunu kısa tutunca internet fena değil ama modemi eğer başka odaya götürmek isteyip hat kablosunu uzatırsam internet bayağı bayağı bozuluyor.
Bina içi kablolama da sıkıntı yoksa sorun İSP'dendir. Yani sizdeki durum başka sebeplerden olmalı diye düşünüyorum
-Bilgisayarınızda(veya cihazınızda demek daha doğru olur) yer alan bir ya da birkaç program.

-Router'ınız(modeminiz). (evet muhteşem bir modeminiz olabilir ama ihtimali yazıyorum işte) :D

-Wifi ile bağlanmak. (ne bileyim çevrede sinyal bozan bir şeyler vardır belki)

Aklıma gelenler bunlar. Kablo değişimi sorunu çözebilir ancak sorun bu söylediklerimden de kaynaklanıyor olabilir. Bir sürü neden var yani. En son ihtimal ttnet'ten kaynaklandığını düşünüyorum.
Teşekkürler yardımcı olmaya çalıştığın için.

-Bilgisayarımda öyle Upload vesaire kullanan program yok, çok ayrıntıcıyım dikkatimi çekerdi xD

-Router evet iyi fakat ASUS yazılımlarında genelde CRT hataları vesaire çok iyi olmayabiliyormuş stabillik açısından eski yazılımlar bazen daha iyi oluyor diye duydum Technopat sosyalde. Bu aklımda bir soru.

-Wifi ile değil kablolu yaptım bu hız testini, kablosuz da böyle garip bir gecikme(ms) vermemişti işin garibi.

TT'dan kaynaklanmaması için dua ediyorum biraz 😀
Eki Görüntüle 1249996

Durum bu şekilde, ASUS DSL AX82U modem/router kullanmaktayım, SNR değerini elle 3 arttırdım ona rağmen düzeltemedim. Yarın ankastreden binaya kadar olan kabloyu elektrikçi çağırıp cat 6 ile yeniletmeyi düşünüyorum.
Yeni ping rekorum hayırlı olsun, şimdi kırdım...
buuuAdsıssafsafasz.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı