Türk Telekom 75 Mbps'ye yükseltmeye rağmen 35 gözüküyor

ragnar6

Femtopat
Bugün Türk Telekom internet hızımızı 75 Mbps yükselttik ama hala 35 Mbps gözüküyor şu an. Aradığımda kanal değişikliği yaptılar, 1 gün bekleyin, düzelmezse arıza kaydı oluşturacağız diyorlar ama ben bunun çözümden ziyade süreci uzatmaktan başka bir işe yarayacağına inanmıyorum. Ne yapabilirim, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün Türk Telekom internet hızımızı 75 Mbps yükselttik ama hala 35 Mbps gözüküyor şu an. Aradığımda kanal değişikliği yaptılar, 1 gün bekleyin, düzelmezse arıza kaydı oluşturacağız diyorlar ama ben bunun çözümden ziyade süreci uzatmaktan başka bir işe yarayacağına inanmıyorum. Ne yapabilirim, yardımcı olur musunuz?

Türk Telekom'un normal politikası müşteriyi bağlayana kadar ararlar sonra umurlarina gelmez arayin müşteri hizmetlerini istedigim hizı alamiyorum kapattırmak istiyorum deyin bak nasıl ilgileniyorlar en büyük sikıntimiz tekelcilik son bulmasi lazim insanlara anlatamiyoruz.

Yarında normale dönmezse sürekli ara klasik Türk Telekom kendi altyapısını yönetmekten aciz.

Tekelcilik söz konusu cunkü baska yabanci firmalar gelse minimum koylerde bile 100 mbits görecek.

Türk Telekom'un normal politikası müşteriyi bağlayana kadar ararlar sonra umurlarina gelmez arayin müşteri hizmetlerini istedigim hizı alamiyorum kapattırmak istiyorum deyin bak nasıl ilgileniyorlar en büyük sikıntimiz tekelcilik son bulmasi lazim insanlara anlatamiyoruz.

Tekelcilik söz konusu cunkü baska yabanci firmalar gelse minimum koylerde bile 100 mbits görecek.
Hocam babamın evinde kalıyorum. İnternet babamın üstüne. Bunu ben babama anlatamıyorum. Anlatmaya çalıştığımda, kime geçelim diyor, daha iyi seçeneklerin olduğundan bihaber. Anlatsam da anlamıyor. Ben de anlatmayı bıraktım artık. Kararı ben verseydim Türk Telekomu kullanmazdım. Bu arada, Türkiye'de neredeyse tüm İnternet Servis Sağlayıcıları birbirinin aynısı. Çok övdükleri Türk Net'i aradım, ondan da hiç memnun kalmadım. Müşteri Temsilcileri'nin üslubunu hiç beğenmedim. İlgisizlerdi ve neden olduğunu bilmiyorum, ama ilk aramamda telefon kapandı, ikinci aramamda lafım bitmeden temsilci telefonu kapattı. GigaFiber reklamını yapıyorlar, arıyorum altyapınız VDSL diyorlar. Türk Telekom'a alıştım hadi senelerdir söylüyorum, bizim yapacağımız bir şey yok, Türk Telekom bölge müdürlüğüne dilekçe verin diyorlar. Babam da verdiğini söylüyor ama değişen hiçbir şey yok. Türkiye'nin başkentinde nasıl Fiber altyapı olmaz da VDSL olur hala Hocam? Ben bunu senelerce anlatamadım. Türk Net'i aradığımda, onlara da sordum, altyapınız uygun değil GigaFibere diyorlar. Hatırlamıyorum bir Mbps paketi önerdiler, Türk Telekom'dan daha pahalıya denk geliyor. Neden onları tercih edeyim ki o zaman ben? Onlara da sordum, onlar da yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. Gerçekten bıktım ben artık.

Hocam babamın evinde kalıyorum. İnternet babamın üstüne. Bunu ben babama anlatamıyorum. Anlatmaya çalıştığımda, kime geçelim diyor, daha iyi seçeneklerin olduğundan bihaber. Anlatsam da anlamıyor. Ben de anlatmayı bıraktım artık. Kararı ben verseydim Türk Telekom'u kullanmazdım. Bu arada, Türkiye'de neredeyse tüm internet servis sağlayıcıları birbirinin aynısı. Çok övdükleri TurkNet'i aradım, ondan da hiç memnun kalmadım. Müşteri temsilcileri'nin üslubunu hiç beğenmedim. İlgisizlerdi ve neden olduğunu bilmiyorum, ama ilk aramamda telefon kapandı, ikinci aramamda lafım bitmeden temsilci telefonu kapattı. GigaFiber reklamını yapıyorlar, arıyorum altyapınız VDSL diyorlar. Türk Telekom'a alıştım hadi senelerdir söylüyorum, bizim yapacağımız bir şey yok, Türk Telekom bölge müdürlüğüne dilekçe verin diyorlar. Babam da verdiğini söylüyor ama değişen hiçbir şey yok. Türkiye'nin başkentinde nasıl fiber altyapı olmaz da VDSL olur hala hocam? Ben bunu senelerce anlatamadım. TurkNet'i aradığımda, onlara da sordum, altyapınız uygun değil GigaFiber'e diyorlar. Hatırlamıyorum bir Mbps paketi önerdiler, Türk Telekom'dan daha pahalıya denk geliyor. Neden onları tercih edeyim ki o zaman ben? Onlara da sordum, onlar da yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. Gerçekten bıktım ben artık.

Maalesef öyle ama ben TurkNet'ten memnunum bende anlamıyorum başkentte nasıl altyapı bu kadar düşük olur.

Arkadaşlar, arıza ekibi gelip 5G modem sattı. Modemimiz eskiymiş, o yüzden çekmediğini söylediler. 5G modemi taktıklarında gerçekten de 75 Mbps çekti. Bu arada eski modeme de Ethernet kablosu takınca 75 Mbps çekiyordu; sorun Wi-Fi kısmındaymış. Benim için sorun düzeldi. Fakat kendileriyle fiber konusunda anlaşamadık. Dediğiniz gibi köylerde bile fiber olması gerekirken, yurt dışında altyapılar ve internet hızları belliyken, bana Ankara'nın belirli yerlerini sayıp oralarda da fiber olmadığını ve Ankara'nın... İlçesinde olduğumu söyledi. İlçemi beğenmedi herhalde. Sanırım ilçeme fiberi reva görmedi. :D buraya gelmesi için milyon yatırım yapılması gerekiyormuş. Kaç milyon olduğunu tam anlamadım. Sanırım fiberin gelmesi için bölgeye yapılan yatırımın değmesi gerekiyormuş. Senelerdir fiberin gelmesi için uğraşıyorum ama anladığım kadarıyla çok da umurlarında değil.

Geri
Yukarı