Türk Telekom ADSL 16 Mbps Hızı Düşük Geliyor

krmdgn

Hectopat
TT 16Mbit internet paketini kullanıyorum ancak aldığım hız kabloluda 10-11 Mbps arası kablosuzda ise 9-10 Mbps arası. TT ile görüştüm onlarda bir sıkıntı gözükmediğini söylediler. Kullandığım modem bayağı eskiydi (Airties RT204V2) ancak yeni modem aldım (Tenda V1200) yine değişen bir şey olmadı. TT müşteri hizmetleri hat değerlerinde bir sıkıntı gözükmediği için bir işlem yapamadıklarını söylüyor ve hız kısıtlaması falan gözükmediğini belirtiyorlar acaba bu durumun bir çözümü var mıdır?

Ekran Alıntısı.PNG
modemtendav1200.PNG

ADSL'den ne bekliyorsunuz ki? ADSL demek 16 Mbit/s'ye kadar hizi destekler demek. Daha ADSL kullanip da 16 Mbit/s alan duymadım 😄 Gayet normal yani hızınız. Sorun ADSL'in kendisinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
ADSL kullaniyorsanz hiziniz 1 ile 13 arasi birsey olur. Daha fazlasini beklemeyin. 13 falan aliyorsaniz şükredin. Ben de ADSL kullanıyorum ne yaparsam yapayim 14 u gormedim daha. 13.5 maksimum. O da koyde elektrik kesilince sadece bende olan modeme ekstra 12V otomatik geçiş ayari yaptim. Elektrik gitse de modem calisiyor. O yuzden hat degerleri en yuksekte oluyor. Ama yine de 13.5, bir ara 13.9 a kadar çıkmıştım bu yolla. Lakin normal günde 13 gelirse şükrediyorum.
Şu Superbox ağı genişlemesi icin dua edin. İnşallah o çok daha hizli yayginlasir da giber kabloyu beklemeye gerek kalmadan orta yollu (adslden her halükarda pahali ama 12-150 tl arasi) 70-80 mbit/s leri görürüz inşallah.
Köyde Turkcell 4.5G ile 95 mbit/s indirme 50 mbit/s yükleme hizini rahat görüyorum mesela. Umarim birkac yila kadar Turkcell bu Superbox uygulamasını avantajlı hale getirir.

ADSL kullaniyorsanz hiziniz 1 ile 13 arasi birsey olur. Daha fazlasini beklemeyin. 13 falan aliyorsaniz şükredin. Ben de ADSL kullanıyorum ne yaparsam yapayim 14 u gormedim daha. 13.5 maksimum. O da koyde elektrik kesilince sadece bende olan modeme ekstra 12V otomatik geçiş ayari yaptim. Elektrik gitse de modem calisiyor. O yuzden hat degerleri en yuksekte oluyor. Ama yine de 13.5, bir ara 13.9 a kadar çıkmıştım bu yolla. Lakin normal günde 13 gelirse şükrediyorum.
Şu Superbox ağı genişlemesi icin dua edin. İnşallah o çok daha hizli yayginlasir da giber kabloyu beklemeye gerek kalmadan orta yollu (adslden her halükarda pahali ama 12-150 tl arasi) 70-80 mbit/s leri görürüz inşallah.
Köyde Turkcell 4.5G ile 95 mbit/s indirme 50 mbit/s yükleme hizini rahat görüyorum mesela. Umarim birkac yila kadar Turkcell bu Superbox uygulamasını avantajlı hale getirir.
Verdiğin bilgiler için teşekkürler hocam. Şimdilik böyle devam o zaman

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı