Türk Telekom Altyapı olan binada Altyapı Yok diyor

Talha Irmak

Hectopat
Daha fazla  
Selamın aleyküm. Yeni eve kiraya çıktık. Yaklaşık 1 ay oldu. Türk Telekom'a internet için başvuru yaptık. İlk başlarda adres alıp bize tarife sunular. Ondan sonra tekrar aradığımızda altyapınız yok dediler. Bu işi biraz kurcaladım. Sebebini sordum cevap vermediler. 1. kattaki komşum ve ev sahibim bu dairede 9 yıldır internet kullanıyorlar. Ev sahibim 2 hafta önce aboneliğini iptal ettirdi nasıl oluyor da bina altyapı desteklemiyor diyorum bana ev sahibiniz internet aboneliğini kapattıktan sonra dairedeki portlar devre dışı kalmış olabilir dediler. 1 hafta sonra yakınımdaki Türk Telekom Genel Müdürlüğüne gittim. Bana sokağınızdaki altyapı taşınmış dediler. Fakat o süre zarfında 1. kattaki komşum internet kullanıyordu. Nasıl oluyor bu iş ? Daha reşit değilim ve babam bu tür işler için fabrikadan izin alabilecek birisi değil. Türk Telekom'a ben gitsem dilekçe verebilir miyim? Ya da neler yapabilirim ? Yakında internet alıp doların düşmesiyle beraber bilgisayar alıcam. Aynı zamanda 2 yıl kadar sonra ev alıp başka yere taşınacağız. Bu 2 yıl içerisinde benim için en önemli şey internet ve doların düşmesiyle güzel bir bilgisayar. Profesyonel olarak oyun oynuyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ? Ne yapmalıyım ? Genel Müdürlüğe gitsem ilgilenirler mi ? Dilekçeyi nasıl neye göre yazmalıyım? Yardımcı olur musunuz ? Vakit ayıranlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgilenirler ve sen de yapabilirsin babana gerek yok internet bağlatma işi sıkıntı gerçekten işlek bir yerde değilsen üstünüzle görüşmek istiyorum falan de ısrar et.

Dilekçe yaz, sürekli git. Derdini iyi bir şekilde anlat. İşinin peşini bırakma. Onların altyapı taşındı demesine bakma. Başlarından savmak için demişler. Sen onları rahatsız edeceksin ki, onlar da işini yapsın.

Aynı binada başkaları kullanıyorsa sorun boş port olmamasıdır. Binadaki portlara ankastre denir. Yeterli sayıda olmayabilir yada saha dolabında boş port olmadığı için sistemlerde alt yapı yok gözükebilir. Adam sistemden baktığında port yok gözüküyor olabilir, çünkü bazen port olmadığında Telekom sistemleri bakır alt yapı bulunmuyor der.

Aynı binada başkaları kullanıyorsa sorun boş port olmamasıdır. Binadaki portlara ankastre denir. Yeterli sayıda olmayabilir yada saha dolabında boş port olmadığı için sistemlerde alt yapı yok gözükebilir. Adam sistemden baktığında port yok gözüküyor olabilir, çünkü bazen port olmadığında Telekom sistemleri bakır alt yapı bulunmuyor der.
Şu an kimse internet kullanmıyor binada.
Perşembe günü genel müdürlüğe gittim. Ordan oraya aktardılar en son derdimi anlattım. Adam benimle dalga geçiyordu. Binada altyapı var ama abonelik başlatamıyorum diyordum. O zaman altyapi yoktur kardeşim niye zorluyon bu kadar diye konuşmaya başladı. He öyle mi oluyor gerçekten dedim adamın gözünün önünde BTK yı aradım rurumu anlattım. Gelin şubemize yardımcı olalım dediler. Eğer konu bundan ibaret ise bahsi geçen kişiler hakkında hukuki süreç başlatıcaz dediler. Bu sırada telefon hoparlördeydi. Benimle ilgilenen adam duydu. Tam şubeden çıkarken adam yanıma geldi mehmet bey isterseniz altyapı kaydı oluşturalım adınıza. Süreci ordan takip edelim dedi. Altyapı kaydı falan oluşturuldu. Bizden telefon bekleyin. Olumlu bir cevap gelirse internet aboneliği başlatabilirsiniz dedi. Bekliyoruz işte Hayırlısı...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı