Türk Telekom Aşırı Yavaş İnternet

BraveHeaTR

Kilopat
Daha fazla  
Turkcell superonline kullanıyordum. Evin yetkili insanı superonline sözleşmesi bitti diye hiç kimseye sormadan Türk Telekomun "Süper Yavaş İnternet Paketi"ni almış. İlk 10 gün boyunca 25 mbps gösterdi hızı. Fakat 25 mbps olmasına rağmen ne video izleniyor (takılmadan izleyebildiğim video kalitesi yok 144p bile takılıyor.) ne de internette dolaşabiliyorum. Superonline kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamadığım en fazla 2 metre uzaklıkta ve arada 1 duvar olan odamdan türk telekomun interneti çekmiyor. Odamda masaüstü bilgisayar var ve Asus usb-n14 kullanıyorum. Cihazda sorun olduğunu düşünmüyorum. Sorun olsaydı Superonline kullanırken de olurdu diye düşünüyorum. Zaten internet değiştikten sonra ilk kullanışımda hızdaki fark belli oluyordu. İnternet resmen durmuş gibiydi. Modem sıkıntılıdır diye aradım teknik desteği. Hiçbir şekilde yardım edilmedi. Modemde bir sıkıntı yok herşey düzgün, Adil(!) Kullanım Kotasını aştığınız için yavaşlamış internetiniz diye zırvaladılar. Hemen peşinden bağlandığı ilk günde hiçbir şey yapamıyordum internette dedim ve herhangi bir sorun yok internetinizde diye lafı çevirdi. Gidip Asus dsl-n16 modem aldım ve kurdum. Hala internetim korkunç derecede yavaş. Sorun bilgisayarda sanırım dedim. Win10 Format attım. 1,5 saat önce Microsoft edge'e girip chrome'un kendi sitesinden chrome indirmeye çalıştım. Şuan yeni indi ve direk bu konuyu açıyorum. Müşteri hizmetlerini yakın saatlerde ararsam çok fena patlayacağım çünkü, ilk önce sizden bilgi almak istiyorum. Ne yapmam lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı