Türk Telekom DNS problemi

MertTR12

Kilopat
Yer
Muğla/Bodrum
Hangi DNS girersem gireyim Türk Telekom sürekli kendi DNS atıyor böyelikle çoğu siteye ve oyuna erişim sağlayamıyorum. Yardımcı olur musunuz, kaldırma yönetimi var mıdır bunu? Modem VMG3312-B10B.

Screenshot_1.png

DNS değiştirseniz bile, yasaklı site ve oyunlara DNS üzerinden girişi portlar üzerinden kapattılar.
VPN kullanmaktan başka bir çareniz, ne yazık ki yok.

DNS değiştirseniz bile, yasaklı site ve oyunlara DNS üzerinden girişi portlar üzerinden kapattılar.
VPN kullanmaktan başka bir çareniz, ne yazık ki yok.
Rainbow Six Siege diye bir competetive oyun var bildiğim kadarıyla dns olmadığı için karşı tarafın sesini duyamıyorum VPN açsam ping fırlayacak nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamış değilim müşteri hizmetlerini arayarak kapatma gibi bir şansımız var mıdır acaba ?

Sorun DNS değişmesi değil. DNS ile belirttiğiniz site, oyun vb. giriş yapamıyorsunuz.
Bunları direk BTK portlar üzerinden engelliyor. Tek çare ücretli bir VPN yazılımı satın almak.
Modemi değiştirince, Otomatik DNS atamanın düzeleceğini düşünüyorum. Ben kendi satın aldığım modemi kullanıyorum. Windows 10 ağ ayarlarından, DNS değiştirince aktif oluyor.

Son düzenleme:
Sorun DNS değişmesi değil. DNS ile belirttiğiniz site, oyun vb. giriş yapamıyorsunuz.
Bunları direk BTK portlar üzerinden engelliyor. Tek çare ücretli bir VPN yazılımı satın almak.
Modemi değiştirince, Otomatik DNS atamanın düzeleceğini düşünüyorum. Ben kendi satın aldığım modemi kullanıyorum. Windows 10 ağ ayarlarından, DNS değiştirince aktif oluyor.
Sağolasın olmadı bendeki modemi satıp üstüne 100 tl ekleyip yeni modem almak en mantıklısı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı