Türk Telekom DSLAM kilidi nasıl kaldırılır?

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Uzun süredir altyapı sorgulamada çıkan hızın tahmini hız mı yoksa DSLAM Kilidi dahil olan hız olduğunu merak ediyordum.

Altyapı Sorgulama: 87Mbps
Telefon No Sorgulama: 125Mbps
Hat Değerleri: 130Mbps+
Bugün yaklaşık 1 saat önce Hızımı 100Mbps'e yükselttim.
100Mbps'e yükseltir yükseltmez internet gitti ve yeni değerler karşıma çıktı.
Değerler:

Screenshot_5.png

SNR Marjin şu anda 7-8 Arasında dolanıyor.

Speedtest sonucum:
10561026673.png

Hız genel olarak 80Mbps üstü.
Ayrıca CS:GO'i Silip Yeniden İndirmeye başladım.
Başlarda 8MB üstü görmedi sonradan sunucuyu İzmir Yerine İstanbul yaptım düzeldi 10.1MB/s indirme yapabildim.

Screenshot_6.png

Ben birkaç saat bekleyeceğim, Zaten biraz önce İndirmenin sonlarına yaklaştığımda indirme hızı bir anda 200KB/s'e kadar düştü.
Ama 1.5 dakika içerisinde eski haline döndü. Malum hat ilk defa bu hızları görüyor.

Superonline fiber ile ilgili hala bir dönüş yapılmadı. Onu da söyleyeyim.
Şimdiki amacım DSLAM kilidini kaldırtmak. Yani kısıtlamanın Kilit yüzünden olduğunu anladık sonuçta.
Ancak son zamanlarda [email protected] üzerinden yazdıklarım çözüme ulaşmıyor.
Ve bugün hızı yükselteceğim zaman aradığımda sistemde güncelleme var dediler. Sonra kapattım tekrar aradım her türlü işlemi sağladılar.
Yani güncellemeyi bahane edip işten yırtanlar da yok değil.

DSLAM kilidini kaldırtmak için e-postalar dışında nereye yazabilirim?

@Patrixcs

Son düzenleme:
Twitter'dan Yusuf kıraça yazmayı dene. Benim sorunumla hemen ilgilendiler. Ping değerim dün CS:GO'da 30 düşmüştü. Şimdi tekrar 60'a çıktı. Network ekibleride hiçbir şey yapamayacakları söylediler.

Twitter'dan Yusuf kıraça yazmayı dene. Benim sorunumla hemen ilgilendiler. Ping değerim dün CS:GO'da 30 düşmüştü. Şimdi tekrar 60'a çıktı. Network ekibleride hiçbir şey yapamayacakları söylediler.
Deneyeceğim.
Screenshot_7.png

@Patrixcs

Son düzenleme:

Geri
Yukarı