Türk Telekom DSLAM Hız Kilidi Kaldırma

BerkerS

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5600 | Anakart: ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II | Ekran Kartı: Asus DUAL RX6700XT | RAM: 32GB | PSU: High Power 600W 80+ GOLD | Klavye: BlitzWolf® BW-KB2
Merhaba,
Türk Telekom'da 100Mbps'e kadar olan internet paketini kullanıyorum ve modemime 125Mbps'e kadar hız ulaşıyor değerleri aşağı resimde görebilirsiniz.

kanit.png

Paketim 100Mbps'e kadar altyapım destekliyor modemim bu hızı alabiliyor ancak Türk Telekom tarafında DSLAM kilidi uygulandığı için bu hıza erişemiyorum Telekom ekiplerinin cevabı aşağıdadır.

1694784094599.png

DSLAM kilit kaldırma sürecini nasıl hızlandırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka 100 Mbps paket alsanda kayıp yaşıyorsun. 88 gayet yeterli bence çok da uğraşmana gerek yok sonuç alamazsın. Ona bakarsan 45 Mbps upload gözüküyor 10 alıyoruz ama ne yaparsan yap artmayacak ve sonuç olarak Türk Telekom.

Kanka 100 Mbps paket alsanda kayıp yaşıyorsun. 88 gayet yeterli bence çok da uğraşmana gerek yok sonuç alamazsın. Ona bakarsan 45 Mbps upload gözüküyor 10 alıyoruz ama ne yaparsan yap artmayacak ve sonuç olarak Türk Telekom.

Arayıp 100'e geçirelim diyerek bu pakete geçirdiler e ben zaten 75'te mutluydum :) madem geçirdiniz hız profilini de güncelleyin değil mi? Ben böyle düşünüyorum en azından hakkım olan hızı almak istiyorum biraz da.

DSLAM kilidi diye bir şeyi ilk defa duyuyorum. Modemin ulaştığı değerler senin hız profilinde çalışmak için gayet yeterli. Arıza kaydı açtırabilirsen seni arayacak teknik ekiplere durumu iletince düzeltilebilir diye tahmin ediyorum.

vdslde 110 mu alıyordun
Evet VDSL2

DSLAM kilidi diye bir şeyi ilk defa duyuyorum. Modemin ulaştığı değerler senin hız profilinde çalışmak için gayet yeterli. Arıza kaydı açtırabilirsen seni arayacak teknik ekiplere durumu iletince düzeltilebilir diye tahmin ediyorum.
TurkNet tarafında direkt kaldırabiliyor bu kilit hocam var olan bir şey. Telekom'da süreç biraz daha yavaş işliyor maalesef.

Mutlu son arkadaşlar şikayetimin arkasında durarak kilidi açtırabildim.
1695307210217.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı