Türk Telekom Düşük İnternet Hızı Sorunu

left4m2

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süredir sıkıntımız olan bir konudan bahsetmek istiyorum. Öncelikle ailemle Turkcell Superonline model internet kullanmaktayız. Aylık olarak 65 TL ödeyip 8 MBps (sözde) hız + 100 AKK'miz var. Ancak sorun şu bizim eve gelen internet hızı 3 MBps. En fazla 4 oluyor, o da çok zor. Müşteri hizmetleri üç - beş bir şeyler yaptılar, ancak başarılı olamadılar. Bize Türk Telekom ile görüşün falan dediler. Lakin internetten okuduğuma göre Türk Telekom biraz sıkıntılıymış. Yani ya hiç gelmiyor, ya da başından sağıyormuş. Bu durumda ne yapabiliriz? İmza topla diyen kişiler olacaktır. Binada 5 daire var. 3 tanesi suriyeli. Başka bir çözüm yolu var mıdır? Ayrıca bildiğiniz başka bir internet markası var ise bize 16 MBps'den daha yukarı internet sağlayabilecek, lütfen yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapınız desteklemiyorsa 16 MBps'den üst bir hız alamazsınız ama size temin ediyorum hangi Servis sağlayıcısına geçiş yaparsanız yapın size gönderilen hızın 16/8 olduğunu söyleyip altyapınızdan dolayı hızınız düşebilir diyip başlarından sağacaklardır.

Sent from my General Mobile 4G Dual using Technopat Sosyal mobile app

Öncelikle alt yapı hız destek durumunuzu bir kontrol ettirmeniz gerek. Eğer ki alt yapınız hızı destekliyorsa o zaman servis sağlayıcı bu hizmeti size vermek zorunda ki sözleşmeniz elinizde mevcuttur. Diğer bir konu ise şu : Türk Telekom yerine Superonline ya da Türknet tercih edebilirsin.

Altyapınız 16 MBps'e veya Fiber ve daha yüksek destekliyorsa, en iyi TürkNet veya Superonline sizin için daha iyi olacaktır.

Öncellikle superonline'yi aradığım zaman,bana 8 mbps'ye kadar hız verebiliriz diyorlar.Altyapımızı yapan Türktelekom 16 mbps Diğer bilinmeyen markaları aradığım zaman ise 24 mbps'den fazla verebiliriz diyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı