Türk Telekom fiber ile Türksat 3.0 internet karşılaştırması

Mainstein

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 4650G -- Sapphire Pulse RX6600 -- Asus Prime B450M-K II -- Corsair Vengeance LPX 3200Mhz 8X2GB -- Kingston A2000 240GB -- Sandisk SSD Plus 240GB -- Intenso TOP 512GB -- High Power +80 500W -- Sharkoon SK3-RGB ATX Kasa -- MSI MAG301CR2 30" 2560X1080P /// HyperX Cloud Core Wireless -- Razer Blackwidow V3 TKL (Modlu) -- Razer Deathadder V2 X Hyperspeed -- PS4 Dualshock -- Klasse Longteng Tiger
Türksat paket: 100 Güldüren internet.
Türk Telekom: Fiber (H) 35 Mbit sınırsız fiber.

Türk Telekom ile anlaşmam 2 gün sonra bitiyor. 5 yıl ADSL, 2 yıl fiber kullandım. ADSL kullandığım yıllar berbat bir dönemdi benim için. Fiber ise mükemmeldi, 1 kere bile kesilme veya altyapı çalışması adı altında sorunlar yaşamadım. Fiyatlar yükselmese Türk Telekom ile devam ederdim ancak Kablonet'e geçtim.

İşte karşılaştırmanın sonuçları:

Dosya Ekleri

• Inkedtürksat_LI.jpg
    Inkedtürksat_LI.jpg
    32,8 KB · Görüntüleme: 70
  • Screenshot_24.png
    Screenshot_24.png
    28,6 KB · Görüntüleme: 77

Dosya Ekleri

• Screenshot_25.png
    Screenshot_25.png
    32,8 KB · Görüntüleme: 43
Hocam ping yükselmiş. Ben de ADSL2+ kullanıyorum bu ayın sonu gibi fiber gelecek. Fibere geçerken ne yapmak gerekir?

Hocam ping yükselmiş. Ben de ADSL2+ kullanıyorum bu ayın sonu gibi fiber gelecek. Fibere geçerken ne yapmak gerekir?

Türksat GPON tabanlı fiber kullanmıyor, onun yerine DOCSIS 3.0 dedikleri sistemi kullanıyor sanırım. Yeni yeni bazı bölgelerde GPON altyapısına geçtiler ama bu çok küçük bir dilimi kapsıyor. GPON kullanılmadığından Türk Telekom GPON fiberiyle ping konusunda yarışması imkansız zaten.

Fibere geçiş konusunda ise altyapın varsa yapacağın ekstra bir şey yok. Türk Telekom gelip kurulumu yapıyor, modem ve GPON aygıtını takıp gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı