Türk Telekom fiber internet bağlantı süreci

Yiğit Bakır

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Herkese selamlar, bugün a’dan Z’ye fiber internet bağlatma sürecimi anlatacağım.
Bir bulvarda oturuyorum 30 metre ötemde ADSL altyapı varken bizim caddemizde ADSL bir altyapı bile bulunmuyordu, uzun araşmalar ve süreç sonucunda caddeye fiber altyapısı döşendi, binalara, dairelere kadar fiberoptik kablolar çekildi. Bir 3-4 aylık süreçten sonra bir ekip geldi ve artık aktif olduğunu başvurabileceğimizi söyledi.
12 Ağustos çarşamba günü Türk Telekom ilçe müdürlüğüne gittim ve 24 Mbps hızında başvuru yaptım, 14 Ağustos cuma günü için randevu oluşturuldu elime herhangi bir kağıt verilmedi artık Online olarak depolanacakmış.

14 Ağustos cuma günü Türk Telekom'un fiber kurulum ekibi gelip 30-60 dk arasında bir kurulum gerçekleştirdi korona virüs dönemindeyiz her yerde önlem alarak kurulum yapıyoruz diyen Türk Telekom'un ekibi maske bile takmıyordu, kurulum gerçekleştirildi interneti 24 saat içinde kullanabileceğimi söylediler.

17 Ağustos pazartesi günü mobil internetimin tükenmesine az kala ve 72 saat geçmesine rağmen, işlerimin yoğunlaşmasıyla Türk Telekom müşteri hizmetlerine zor bir şekilde ulaştım maalesef ki 15 gün içinde aktif olmazsa işlem yapılabiliyormuş şahsen hızlı aktif olması benim için önemli bir husustu.

Gelişmeleri aktaracağım.
19 Ağustos Çarşamba günü tekrar Türk Telekomu aradım daha ilgili bir yetkili ile konuştum kurulum yapan ekibin aktivasyon kaydı yapmadığını söyledi bir kayıt oluşturdu 2 saat içinde numaram üzerinden dönüş yapacağını söyledi.
20 Ağustos Perşembe günü beni kimse aramadığı için tekrar arama gereği duydum tüm personeller ayrı şeyler diyor bu personelde randevu tarihinden çok geçtiği için size yeni bir sinyal gönderme randevusu vermem gerekiyor dedi en yakın pazartesi günüymüş çıldırmak üzereyim...
+
24 Ağustos Perşembe günü bildiğiniz üzere sinyal gönderme randevum vardı kimse arayıp sormayınca Türk Telekomu aradım ve randevumun silindiğini öğrendim, sinirlenip biraz sitem edince yarın için bir randevu oluşturacağını bana oluşturduğuna dair bir mesaj geleceğini söyledi, söylediği gibi randevumun oluştuğu mesaj geldi, yarın buraya durumu eklerim.
25 Ağustos Salı 19:30 sularında internetim aktif edildi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı