Türk Telekom fiber internet dolabı

French ArKaDaTa

Hectopat
Arkadaşlar sanırım şanslıyım. Mevcut altyapımın kapasitesi 82 Mbps iken bir de üstüne çevrede sadece bizim sokağa evlere kadar fiber döşeyecekler. Karşı tarafta gördüğünüz VDSL dolabı. Bu yapım aşamasında olan ise yeni fiberimiz sanırsam. Telekom'la görüştüm. Bu altyapıda hızlı internet kullanmanın daha mı ucuz olacağını sordum. Aklıma TurkNet'in ve Kablonet'in kendi altyapılarıyla fiber interneti uygun fiyata vermeleri geldi. Müşteri hizmetleri de evet öyledir uygun olur dedi. Bu 100 Mbps fiber altyapısının fiber paketlerinin fiyatları nasıl olur ne olur sizce kullanan bilen var mı? Bu arada bu fotoğraftan sonra karşıda duran dolabın aynısından konulmuş bugün gördüm. Ancak üstünde genişbant veya VDSL yazmıyordu. Sadece erişim kabini ve bir de kodu vardı. Bu yine VDSL mi olur yoksa VDSL olan yere tekrar VDSL konmaz fiber mi konur. Görüşlerinizi bekliyorum. Telekom ile 2. kez görüştüm ve bilgileri olmadıklarını, beklemek gerektiğini söylediler.

1608056252064.png

Hocam boşuna sevinmeyin karşıdaki dolabın aynısını koyacaklar. Tip7 kabin dolabı yuvası bu çukur. Önündeki kapak ise bu dolaba gelecek olan fiber kablonun Tune'li. Eve kadar fiber değil yani.

Aynısını koydular zaten belirtmiştim :) ancak ne gerek var ki aynı altyapıya? Port yetersizliği mi vardır ancak sanmam. Başka bir sokağa gidebilir mi buradan?

Geri
Yukarı