Türk Telekom fiber kablo çeşitleri

Sertidegni

Hectopat
Türk Telekom, benim daireme içinde elyaf olan sarı kablolardan çekti ancak komşumun dairesine üzerinde lszh yazan çok çabuk kırılabilen çift kanallı beyaz bir kablo çekti. Çalışanlara sorduğumda beyaz kablonun daha kaliteli olduğunu söylediler. Bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Türk Telekom, benim daireme içinde elyaf olan sarı kablolardan çekti ancak komşumun dairesine üzerinde lszh yazan çok çabuk kırılabilen çift kanallı beyaz bir kablo çekti. Çalışanlara sorduğumda beyaz kablonun daha kaliteli olduğunu söylediler. Bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Sizin altyapınız fiber ve daha iyi.

İnce bir kablo mu? Daireye kadar giriyorsa FTTH olmasını umuyorum. :)

Fiber dediğimiz şey temelinde polimer bazlı cam kablodur. Halifle emekleyen bir çocuk rahatlıkla kıracaktır.
Sarı veya beyaz olması fark etmez.

Muhtemelen elde sarı OBK kalmayınca binaya çektileri ek kablosundan koymuşlardır.

Günün sonunda 100Mbps'den yüksek paket satılmadığı için dert etmeye gerek yok.

Dosya Ekleri

• 2E9A387A-9F48-4B49-89E5-12FE093D27AB.jpeg
    2E9A387A-9F48-4B49-89E5-12FE093D27AB.jpeg
    178,4 KB · Görüntüleme: 281
  • 5DAC8C34-0C47-46D3-9373-DCB13ABDE21A.jpeg
    5DAC8C34-0C47-46D3-9373-DCB13ABDE21A.jpeg
    18,8 KB · Görüntüleme: 229
Sizin altyapınız fiber ve daha iyi.
Onunkisi de fiber.
İnce bir kablo mu? Daireye kadar giriyorsa FTTH olmasını umuyorum. :)
Evet.
Fiber dediğimiz şey temelinde polimer bazlı cam kablodur. Halifle emekleyen bir çocuk rahatlıkla kıracaktır.
Sarı veya beyaz olması fark etmez.

Muhtemelen elde sarı OBK kalmayınca binaya çektileri ek kablosundan koymuşlardır.

Günün sonunda 100Mbps'den yüksek paket satılmadığı için dert etmeye gerek yok.
Sarı olanlar beyaza göre daha çok esneyebiliyor. Hissedilmeyecek kadar olsa da aralarında kalite farkı var mı?

Hocam binamıza böyle bir kablo bırakmışlar. Bu kablo FTTH dediğimiz kablo mu oluyor? 3 kanallı ve ince bir kablo.

Sağdaki fotoğraftaki kablo umarım fiber değildir ya da telefon için de aynısı kullanılıyordur çünkü seneler önce aynı o fotoğraftaki kabloyu bütün evden toplayıp hattı CAT-6 ile değiştik.

Geri
Yukarı